Myśleliście, że przeglądarka to tylko przeglądanie?

Opera Software wydaje finalną wersję Opery 12.10

Nowa Opera 12.10

Nowa Opera 12.10

Owszem, mało kto potrafi powstrzymać się od oglądania słodkich kotów i ciągłego sprawdzania newsów, ale czasem takie tradycyjne przeglądanie to już za mało. Ludzie chcą bardziej sprofilowanych treści, takich jak wiadomości i poczta, najlepiej bez konieczności odwiedzania wielu stron. Dlatego dwa lata temu Opera udostępniła rozszerzenia, poszerzające możliwości przeglądarki.

Dzisiaj Opera udostępnia finalną wersję Opery 12.10 z jeszcze lepszymi i bardziej zintegrowanymi rozszerzeniami, które pozwalają spersonalizować przeglądarkę od podszewki. Teraz śledzenie w sieci czegokolwiek, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wydajniejsze rozszerzenia w Operze 12.10 w połączeniu z szybkim wybieraniem, czyli podglądem ulubionych stron, zapewniają szybszy i prostszy dostęp do ulubionych treści. Twoje fotki z Facebooka, najnowsze trendy mody z Pinteresta, czy prognoza pogody – to wszystko może pojawić się teraz bezpośrednio w twoim oknie szybkiego wybierania.

Oto jak rozszerzenia mogą wzbogacić przeglądanie:

Towarzysko: śledź najnowsze posty i zdjęcia swoich znajomych na Facebooku i Twitterze za pomocą nowych, ulepszonych rozszerzeń szybkiego wybierania dla sieci społecznościowych.

Stylowo: nasyć swoją pasję do pięknych rzeczy dzięki zdjęciom z Pinteresta dostępnym bezpośrednio w oknie szybkiego wybierania.

Poważnie: dzięki takim rozszerzeniom jak Readability możesz zaoszczędzić czas, skupiając się tylko na tekście strony, a nie na zdjęciach. Jeśli chcesz coś później przeczytać w swoim Kindle’u, albo zamieścić na liście rzeczy do przeczytania, wystarczą dwa kliknięcia. Dzięki rozszerzeniom szybkiego wybierania Gmail i Google Calendar, rozładujesz stres związany z ciągłym wchodzeniem na stronę w poszukiwaniu nowych maili.

Pogodnie: Śledź najnowszą prognozę pogody, newsy i wiadomości sportowe za pomocą prostych rozszerzeń szybkiego wybierania. Pomyśl o efektywności, zainstaluj rozszerzenie szybkiego wybierania i zapomnij o wpisaniu choćby jednej litery w pasek adresu, kiedy chcesz dowiedzieć się, co słychać na świecie.

W dodatku Opera 12.10 pozwala teraz deweloperom jeszcze bardziej udoskonalić sposób przeglądania swoich użytkowników. Dzięki integracji z API menu kontekstowego deweloperzy mogą teraz tworzyć nowe funkcjonalne rozwiązania. API wczytywania zasobów umożliwia z kolei interakcje rozszerzeń z CCS i JavaScript strony. Pierwszy z brzegu przykład zastosowania to, powiedzmy, podmienienie wszystkich zdjęć na stronie na zdjęcia z kotami.

Rozszerzenia i gratki dla deweloperów są fajne, ale to jeszcze nie koniec:

– Zwiększone wsparcie dla Maka! Opera 12.10 wspiera teraz Notification Center w najnowszej wersji Mac OS X i ekran Retina w nowszych Makach. W przypadku nowszej wersji Mac OS X, zwanej Mountain Lion, Opera 12.10 wykorzystuję wbudowaną funkcję udostępniania, przydatną np. do szybkiego udostępniania danej strony na Twitterze.

– Wbudowane wsparcie dla protokołu SPDY, zapewaniające bezpieczne połączenia. Gmail i Twitter już używają SPDY jako alternatywy dla protokołu HTTP.

– Domyślne wsparcie dla API WebSocket i profili kolorystycznych ICC.

– Wsparcie dla Flexbox, zapewniające deweloperom większą kontrolę nad sposobem wyświetlania się strony w przeglądarce.

– Podstawowe wsparcie ekranu dotykowego w Windows 8 Classic i powiększenia pinch-to-zoom w Windowsie 8.

– Opera Turbo, która jak zwykle jest niezastąpiona przy ślimaczących się połączeniach.

Pobierz finalną wersję Opery 12.10 z www.opera.com