Najlepsze aplikacje dla Windows 8. Rozdział trzeci.

Repozytorium aplikacji nie jest niczym nowym. Microsoft, na dobrą sprawę, jako ostatni wdrożył ten pomysł do swojego systemu. Lepiej późno, niż wcale. Zwłaszcza, że wykonanie jest bardzo dobre. Ale czy można znaleźć tam coś interesującego? Wyruszamy na łowy!
Najlepsze aplikacje dla Windows 8. Rozdział trzeci.

TuneIn Radio

TuneIn Radio

TuneIn Radio

W Internecie mamy coraz więcej radiostacji dobierających, na życzenie, dynamicznie generowane listy utworów do natychmiastowego odsłuchu. Mamy WiMP-a, Deezera i sporo innych. A co jeśli chcemy posłuchać “tradycyjnego” radia na komputerze? Takiego, gdzie są prowadzone i redagowane konkretne audycje? Z pomocą nadciąga TuneIn Radio. Aplikacja jest jedyna w swoim rodzaju. Daje dostęp do 60 tysięcy rozgłośni radiowych z całego świata, w tym do większości z Polski. Jest zgranie napisana, pozwala nawet na odtwarzanie muzyki po zablokowaniu urządzenia (docenią to posiadacze tabletów).

Soundtracker

Soundtracker

Soundtracker

Soundtracker to jedna z wielu internetowych rozgłośni, oferującej muzykę na żądanie zamiast strumieniowanej ramówki. Oferuje ono jednak dość nietypowy rodzaj personalizacji. Jeżeli zechcesz, Soundtacker nie tylko będzie polecał ci muzykę, którą sam(a) cenisz, ale również tą, jakiej słuchają twoi znajomi a także… sąsiedzi i osoby mieszkające nieopodal. Co najfajniejsze: wszystko to za darmochę. A muzyki jest tam niemało!

Vimeo

Vimeo

Vimeo

Na Windows Store wciąż brakuje oficjalnej aplikacji do YouTube’a. Tak jak faktycznie portal wideo Google’a jest niezrównany, tak ma coraz mocniejszą konkurencję. Szczególnie ciekawe jest Vimeo, które stawia nie tyle na ilość, co na jakość prezentowanych treści. To miejsce dla ambitnych, niezależnych filmowców. A dzięki aplikacji dla Windows 8, przeglądanie zasobów Vimeo staje się dużo przyjemniejsze. Szczególnie, jeżeli komputer podłączymy do telewizora.

Dailymotion

Dailymotion

Dailymotion

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, na Vimeo? Spróbuj DailyMotion. Ponad dwadzieścia milionów klipów o przeróżnej tematyce, od relacji sportowych i politycznych, przez “słodziachne kotecki” aż po teledyski. Aplikacja do Dailymotion w pełni obsługuje wszystkie udogodnienia Windows 8, takie jak funkcje paska bocznego czy praca w trybie przypiętym do bocznej części ekranu. Na dodatek, jest zdumiewająco lekka i responsywna.

Ipla

ipla

ipla

Cudze chwalę, a swojego nie znam? Na szczęście znam. Jeden z czołowych polskich dostawców wideo-na-żądanie przygotował bardzo zgrabną aplikację dla Windows 8. Czy to wiadomości z Polsat News, czy też seriale polsatowskie, czy też inne programy: wszystko to jest dostępne z poziomu tej bardzo zgrabnie napisanej aplikacji, w zasięgu myszki lub palca. Brakuje, niestety, filmów pełnometrażowych, ale mam nadzieję, że z czasem oferta ipli zostanie o to uzupełniona. Póki co, i tak jest w czym wybierać.