WiMP zna się na muzyce i pomoże ci odkryć tę, którą pokochasz

WiMP wchodzi do Polski! W dniach 24-25 listopada 2012 roku, podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, twórcy serwisu zaprezentują jego funkcje, tym samym inaugurując limitowaną, bezpłatną wersję beta. Warszawskie targi to doskonała okazja do przetestowania nowego serwisu i porozmawiania z ekspertami WiMP. Przedstawiciele WiMP zabiorą głos w dyskusji na temat streamingu w Polsce “Płacić czy nie płacić za muzykę 25 listopada o godz. 16.30. Tego samego dnia o godz. 14.30 WiMP weźmie także udział w panelu dyskusyjnym “Business muzyczny a publishing”.
WiMP zna się na muzyce i pomoże ci odkryć tę, którą pokochasz
WiMP

WiMP

Skandynawski muzyczny serwis streamingowy oferuje ponad 18 milionów utworów, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Celem WiMP jest inspirowanie Polaków do odkrywania nowej muzyki oraz zachęcanie ich do słuchania ulubionych utworów. WiMP wyróżnia się spośród innych serwisów streamingowych rozbudowaną stroną redakcyjną, rekomendacjami i ciekawostkami muzycznymi, przygotowanymi z myślą o polskich słuchaczach, a także playlistami na każdą okazję, komponowanymi przez doświadczoną dziennikarkę muzyczną, Katarzynę Rogalską. Koncepcja ta już z powodzeniem działa na innych rynkach europejskich, takich jak: Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy, a także pod inna marką w Holandii. W sumie WiMP podbił już serca 350 tys. użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. W 2011 roku serwis otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Regularnie wygrywa także testy konsumenckie we wszystkich krajach, w których jest dostępny.

Bezpłatny dostęp do testowej wersji serwisu będzie można uzyskać już od 24 listopada, rejestrując się na stronie www.wimp.pl. Liczba kont w fazie beta jest ograniczona!