Diablo 3 już dostępne w wersji na konsolę.

Diablo 3 już dostępne w wersji na konsolę.

No cóż, dla każdego, kto interesował się tym tytułem informacja o wersji konsolowej nie powinna zdziwić. Przed premierą gry, informowaliśmy o tym, że Blizzard rozważa inne platformy jeśli chodzi o Diablo 3, a co najważniejsze, szukał osób, które będą w stanie przenieść tytuł na obecne generacje konsol. Jednak teraz jest to oficjalna wiadomość, którą potwierdził Pardo.

Blizzard dysponuje wersją testową Diablo 3 na konsole i zastanawia się co dalej. – Wciąż badamy taką możliwość. Gra działa na konsoli bez większych problemów (…) Mamy nadzieję, że uda nam się ulepszyć wersję testową, by stała się oficjalnym projektem. Nie jesteśmy jeszcze gotowi by oficjalnie o tym rozmawiać, ale w obecnym stanie wygląda to całkiem fajnie – powiedział Pardo.

Jay Wilson – główny projektant gry, potwierdził wypowiedź Pardo i dodał, że Blizzard planuje dalsze prace nad rozwojem wersji konsolowej. Żaden z tych dwóch panów niestety nie zdradził, czy chodzi o X-Boxa360, czy Playstation 3, co byłoby najciekawszą wiadomością, z racji tego, że polityka obu producentów konsol nie jest zbyt kompatybilna z siecią Battle.net Blizzarda, zatem nie wiadomo do końca jak wyglądałaby końcowa wersja Diablo 3 w wersji konsolowej.

Jak na razie, Diablo 3 w wersji na PC sprzedało się w Polsce w liczbie 160’000 egzemplarzy. Muzykom, taki wynik, gwarantuje zdobycie diamentowej płyty.