Najlepsze aplikacje dla Windows 8. Rozdział piąty.

Repozytorium aplikacji nie jest niczym nowym. Microsoft, na dobrą sprawę, jako ostatni wdrożył ten pomysł do swojego systemu. Lepiej późno, niż wcale. Zwłaszcza, że wykonanie jest bardzo dobre. Ale czy można znaleźć tam coś interesującego? Wyruszamy na łowy!
Najlepsze aplikacje dla Windows 8. Rozdział piąty.

Freda

freda

freda

Z tej aplikacji ucieszą się przede wszystkim użytkownicy tabletów, aczkolwiek niektórzy użytkownicy notebooków również ją docenią. Freda to nic innego, jak bardzo dobrze zaprojektowany, estetyczny i wygodny czytnik e-booków. Obsługuje większość popularnych formatów (między innymi: EPUB bez DRM, FB2, HTML czy TXT), szanuje też formatowanie tekstu, obsługuje wyświetlanie obrazków i wykresów. No i jest w pełni darmowa!

Ilomilo plus

ilomilo plus

ilomilo plus

Użytkownicy konsol Xbox i Windows Phone zapewne znają tę grę już bardzo dobrze. Teraz trafia ona również na platformę Windows 8. To wspaniała gra logiczna, która nadaje się zarówno dla osób lubiących główkować, jak i młodszych graczy z uwagi na brak przemocy i kolorową, śliczną, wesołą grafikę. Głównymi bohaterami są dwie postacie: ilo i milo. Obiema można, a nawet trzeba sterować. Naszym celem jest znalezienie takiej drogi, by obie postacie się spotkały. Gra wymaga od użytkownika dużej wyobraźni przestrzennej, plansze bowiem są trójwymiarowe, a droga do sukcesu może prowadzić przez wiele płaszczyzn. Ostrzegam: wciąga!

Mars Rover: Curiosity

Mars Rover: Curiosity

Mars Rover: Curiosity

To prosta aplikacja dla osób, które chcą się dowiedzieć nieco więcej o łaziku Curiosity, który aktualnie przemierza powierzchnię planety Mars w poszukiwaniu śladów związków organicznych. Program pozwala na obejrzenie Curiosity z każdej strony za pomocą wyświetlanego na ekranie trójwymiarowego modelu. Klikając lub dotykając palcem poszczególne elementy możemy się dowiedzieć więcej na ich temat, jak działają i do czego służą. Całość jest w pełni darmowa.

Cut the Rope

Cut the Rope

Cut the Rope

Jedna z najfajniejszych gier na Androida i iPada nareszcie trafia do systemu Windows 8. Zasady gry są proste: należy tak przeciąć liny trzymające widoczny na ekranie smakołyk, by trafił on do buzi siedzącego na dole planszy stworka. Proste, dziecinne? Zmienisz zdanie już po kilku pierwszych poziomach. Gra wymaga od gracza kreatywności, uporu i zdolności logicznego myślenia. Wynagradza to dużą dawką dobrego humoru i bardzo fajną, komiksową grafiką.

Angry Birds Star Wars

Angry Birds Star Wars

Angry Birds Star Wars

Nie jestem pewien, czy tę grę trzeba komukolwiek przedstawiać. To absolutny mega-hit, już od kilku lat bijący rekordy popularności na dowolnej platformie, na której się pojawi. Gra Angry Birds przypomina nieco klasyków w postaci Scorched Earth czy Worms. Naszym zadaniem jest e wystrzelenie tytułowych Złych Ptaków z odpowiednią siła i pod odpowiednim kątem tak, by trafić w rozstawionych na planszy przeciwników. Dostępnych jest kilka rodzajów ptaków o przeróżnych umiejętnościach, a dostęp do przeciwników jest utrudniony przez przeróżne przeszkody. Gra wymaga niezłej znajomości praw fizyki, ale w tej edycji naszym sprzymierzeńcem jest gwiezdnowojenna Moc. Idealne do rozerwania się na kilka chwil.