Nowość od GG, czyli w to mi graj

Utwory można odtwarzać w wersji GG na komputer, przeglądarkę i komórkę, bez potrzeby instalowania osobnych sterowników i programów: wszędzie tam, gdzie zalogowaliśmy się swoim numerem GG, bez potrzeby pobierania pliku na dysk twardy.
Nowość od GG, czyli w to mi graj
GG Muzyka

GG Muzyka

Aby móc słuchać swoich ulubionych utworów, wystarczy je wgrać do dowolnego folderu dostępnego w wirtualnym GG dysku w komunikatorze. W każdej chwili można je też usunąć i wgrać inne.

Wierzymy, że przekazanie użytkownikom takiego sposobu na przechowywanie i odtwarzanie ulubionych piosenek dopełni możliwości platformy GG, która w mijającym roku przeobraziła się w przyjazne miejsce nie tylko do komunikacji, ale i wymiany linków oraz przechowywania plików

mówiJarek Rybus zGG.

Dzięki dostępnemu w GG dysku systemowemu folderowi “Muzyka” użytkownicy platformy otrzymali również możliwość pokazywania swoim znajomym z listy kontaktów w GG własnych upodobań muzycznych. W chwili umieszczenia przez użytkownika piosenek w tym folderze, jego znajomi otrzymują na GG powiadomienie. Mogą wtedy przesłuchać te utwory w swoim GG, bez ich pobierania. Nowe GG umożliwia wygodne przeglądanie w dowolnym momencie zarówno utworów własnych jak i tych udostępnionych przez znajomych w specjalnej zakładce Muzyka.

Dodatkową zaletą nowej usługi jest funkcja wyszukiwanie piosenek. Po wpisaniu nazwy zespołu, wykonawcy, tytułu utworu lub nazwy albumu, wyszukiwarka wyświetli wyniki zawierające utwory zarówno z zasobów użytkownika, jak i tych, które udostępniają jego znajomi z listy kontaktów GG. Dla wygody można oznaczyć dowolną piosenkę jako “Ulubioną” i w ten sposób uzyskać szybki dostęp do niej w specjalnej zakładce.

W Internecie dostępnych jest wiele serwisów muzycznych pozwalających przechowywać i poznawać muzykę. W przypadku GG – popularnej sieci komunikacyjnej – istotną rolę będą odgrywały mikrospołeczności – grupy znajomych z list kontaktów GG. Od teraz będą oni mogli w wygodny sposób, bez potrzeby korzystania z innych serwisów, wspólnie poznawać nowe trendy muzyczne i odkrywać zespoły.

GG muzyka to kolejne rozszerzenie możliwości nowej platformy GG. Obecnie numer GG pozwala na bezpłatną komunikację tekstową, audio-wideo, korzystanie z gier online, słuchanie muzyki własnej i znajomych oraz stacji radiowych, przechowywanie i przesyłanie plików, dzielenie się linkami, instalowanie wielu przydatnych aplikacji, dzięki którym można lepiej korzystać z możliwości multimedialnego Internetu. Ideą nowego GG jest jego dostępność zarówno w komputerze, w przeglądarce i w telefonie.

Usługa Muzyka dostępna jest tylko w nowej wersji GG, również w wersji na Maka.