Steam dla Linuxa od przyszłego tygodnia będzie dostępny dla wszystkich.

Steam dla Linuxa od przyszłego tygodnia będzie dostępny dla wszystkich.

W dniu dzisiejszym, pracownik Valve Software na zamkniętej liście mailingowej poinformował, że Steam dla Linuxa, od przyszłego tygodnia, przechodzi w fazę otwartych testów beta. Stabilność aktualnej wersji aplikacji Steam jest wystarczająca, aby umożliwić korzystanie z niej wszystkim użytkownikom Pingwina. No, prawie wszystkim…

Póki co Steam dostępny jest tylko dla Ubuntu w wersji 12.04 lub nowszej. Jednak z czasem aplikacja trafi również na pozostałe dystrybucje Linuksa. Na początku Valve przygotował dla graczy darmową wersję Team Fortess 2. Ponadto na liście znalazło się wiele innych tytułów, m.in. Amnesia: The Dark Descent, World of Goo, Superbrothers: Sword & Sworcery EP oraz Serious Sam 3: BFE.

O decyzji Valve dotyczącej wydania Steam dla Linuksa było głośno już od dłuższego czasu. Powodem całego zamieszania jest m.in. Windows 8, który mocno ogranicza sens istnienia takich sklepów jak Steam, bowiem Microsoft wprowadził swój własny sklep i w pełni kontroluje własny system operacyjny.