Twórcy serii Total War biorą się za Warhammera!

Twórcy serii Total War biorą się za Warhammera!

Jak podaje SEGA, w brytyjskim biurze studia Creative Assembly został powołany nowy zespół, który już pracuje nad pierwszym tytułem Warhammer. Ekipa składa się m.in. z twórców serii Total War, którzy zapewniają:

pracujemy nad grą w świecie Warhammera jakiej nikt jeszcze przed nami nie zrobił. Nasze 25-letnie doświadczenie w tworzeniu bardzo wysoko ocenianych gier, wykorzystamy do stworzenia takiego tytułu, który gracze po prostu pokochają

.

Creative Assembly działa aktualnie nad pięcioma grami –

najważniejsza z nich to Total War: Rome II

. Poza tym w brytyjskim studiu trwają prace nad grą z uniwersum Obcego, a teraz do tego dochodzi Warhammer. W brytyjskim studiu projektów jest co nie miara, ale nic dziwnego – pracuje tam około 250 osób.

Dotychczas większość gier z serii Warhammer produkowało studio Relic Entertainment, twórcy m.in. Company of Heroes. Aktualnie w produkcji jest Warhammer 40,000: Dark Millennium Online, tworzony przez Vigil Games. Creative Assembly będzie zajmowało się tworzeniem gier ze świata Warhammer Fantasy, zostawiając 41 milenium studiu Relic. Pierwsza gra od twórców Total War ma ukazać się “po 2013 roku” .