Tysiące graczy Diablo 3 zbanowanych

Tysiące graczy Diablo 3 zbanowanych

“Niedawno zablokowaliśmy konta kilku tysiącom grających w Diablo 3, którzy korzystali z botów podczas gry” – napisał zarządzający społecznością Lylirra. “Oprócz podkopywania ducha fair play, boty i hakowanie a także inne formy oszukiwania mogą spowodować problemy techniczne w grze oraz przyczynić się do spadku wydajności usługi Battle.net.”

Trzecia część Diablo od początku boryka się z problemem nieuczciwych graczy wykorzystujących boty w celu szybkiego wzbogacenia się. Akcje te bezpośrednio przekładają się na wewnętrzną ekonomię gry, uderzając najbardziej w uczciwych graczy, którzy nie nadążają za tempem rosnącej inflacji cen przedmiotów, powodowanej wprowadzaniem coraz większej ilości złota do obiegu. Dla osób, które nie grają w Diablo brzmi to z pewnością śmiesznie, jednak przypominamy, że Blizzard umożliwia handel zarówno przedmiotami jak i samym złotem korzystając z prawdziwych pieniędzy, dlatego producent podchodzi do problemu jak najbardziej poważnie.

Lylirra napisał, że na szczycie listy priorytetów Blizzarda jest utrzymanie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla grających w Diablo 3. Studio pracuje nad łatką, która da możliwość zgłaszania oszustw i innego destrukcyjnego zachowania bezpośrednio przez klienta gry. Do czasu jej ukazania gracze są zachęcani do zgłaszania takich przeczy przez wyznaczone do tego celu forum na Battle.net.