Chrome dla Androida w najnowszej wersji Beta

Wersja stabilna – w teorii – zawsze jest idealnie dopracowana. Wersja beta zawiera więcej nowości, które nie powinny już sprawiać problemów. Jest też kanał dev, który zawiera wszystkie innowacje, lecz przeglądarka może sprawiać pewne problemy.
Chrome dla Androida w najnowszej wersji Beta

Użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem mieli dotąd możliwość instalacji Chrome tylko w jednej wersji – stabilnej. Google nie oferowało wydań beta ani dev dla użytkowników systemu mobilnego. To dosyć irytujące, gdyż Chrome dla Androida dostępny jest w wersji 18, podczas gdy odmiana dla komputerów stacjonarnych osiągnęła już numer 24. Oznacza to, że stacjonarny Chrome był bardziej na bieżąco z nowościami HTML5 i wydajnością JavaScript, niż jego mobilny odpowiednik.

Chrome dla Androida w wersji Beta dostępny jest wprawdzie w Google Play, ale tylko przez ten link. Aplikacji nie znajdziemy korzystając z sklepu zainstalowanego w telefonie. Jakie nowości znajdziemy w Chrome z numerem 25? Wspomnianą, lepszą obsługę HTML5 i JavaScript. Niestety póki co tyle dobrego, bowiem Chrome Beta to pierwsze wydanie i na razie sprawia mnóstwo problemów.

Po pierwsze są poważne problemy z płynnością na smartfonach Galaxy Nexus oraz Nexus S. Przeglądarka zawiesza się także, gdy urządzenie korzysta z GPU firmy Qualcomm. Są też problemy z edytowaniem zakładek i wiele innych komplikacji, z którymi mamy nadzieję Google szybko się upora.