GameStick – konsola, którą schowasz do kieszeni

Jeśli nie słyszeliście jeszcze o serwisie Kickstarter, to na potrzeby tego tekstu musicie wiedzieć tylko tyle, że jest to portal, na którym każdy może zaprezentować swój genialny pomysł i spróbować zainteresować nim internautów na tyle, aby skłonni byli do sfinansowania przedsięwzięcia.
GameStick – konsola, którą schowasz do kieszeni

To właśnie zrobiła firma PlayJam, która znana jest z tworzenia gier dla telewizorów Smart TV, prezentując koncept swojej mini konsoli opartej o system Android.

Pomysł jest prosty – konsolę chowamy w padzie, tego z kolei w kieszeni i z biblioteką naszych ulubionych, androidowych gier możemy ruszyć w świat w poszukiwaniu jakiegokolwiek wyświetlacza z wbudowanym portem HDMI. Cena tej zabawki, może ulec zmianie, jednak na razie wynosi 79$, czyli mniej więcej 240zł.

Poniżej specyfikacja konsoli:

  • Procesor Amlogic 8726-MX
  • Pamięć 1GB DDR3 / 8GB NAND Flash
  • Łączność

HDMI

WiFi

802.11 b/g/n

Bluetooth

LE 4.0

  • O/S Android Jelly Bean

Producent zapewnia, że w momencie premiery GameStick będzie obsługiwał około 200 tytułów znanych z Google Play. Brak jakichkolwiek informacji o baterii, tudzież jej ładowaniu uznajemy za jeden z przywilejów pracy nad wstępnym prototypem.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, polecamy poniższe dwa adresy: http://www.gamestick.tv/ Strona projektu na Kickstarterze