Opera Mini przekracza barierę 200 milionów

Z tej okazji jej twórcy podsumowują polski mobilny Internet.

Polski Internet okiem Opery Mini

Polski Internet okiem Opery Mini

W najnowszym raporcie „Stan sieci mobilnej” Opera prezentuje historię geograficznego rozwoju Opery Mini na przestrzeni ostatnich lat. Raport jest dostępny na stronie http://www.opera.com/smw/.

W tym miesiącu Opera podsumowuje także miniony rok w polskiej sieci mobilnej. Porównując grudzień 2011 z grudniem 2012, okazuje się, że polscy użytkownicy AD 2012 odwiedzili o 16% więcej stron niż rok wcześniej, co przełożyło się na 45-procentowy wzrost przesyłu danych. O ile w grudniu 2012 r. na jednego użytkownika na Wisłą przypadało 12 megabajtów przesłanych miesięcznie, o tyle w grudniu zeszłego roku, liczba ta wyniosła już 20 megabajtów.

W zestawieniu najpopularniejszych stron polskiej sieci mobilnej zaszły bardzo ciekawe zmiany. Pierwsza dziesiątka w grudniu 2012 r. wyglądała tak:

  1. Google
  2. Facebook
  3. Onet
  4. YouTube
  5. WP
  6. Wikipedia
  7. Allegro
  8. NK
  9. Gazeta

10. Chomikuj

W porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej NK spadło aż o 6 pozycji, ustępując miejsca Facebookowi. Onet dostał się na podium, a do pierwszej dziesiątki wskoczyła Gazeta.pl. O ile w pierwszej połowie roku portale informacyjne wydawały się być w defensywie, o tyle w drugiej – zdecydowanie umocniły swoją pozycję.