Steam Box zaprezentowany oficjalnie?

Steam Box zaprezentowany oficjalnie?

Prototyp miniaturowej maszynki do grania, który sprzedawany będzie prawdopodobnie z zainstalowaną dystrybucją Ubuntu, zoptymalizowaną pod kątem klienta Steam został zaprezentowany pod roboczą nazwą “Piston” .

Valve nie będzie producentem sprzętu. Firma zdecydowała się na sprawdzone rozwiązanie i zainwestowała w firmę, która ma większe pojęcie o produkcji hardware’u, a w dodatku bardzo ochoczo przyjęła propozycję współpracy z jednym z największych dystrybutorów gier na rynek PC. Jeśli nigdy nie słyszeliście o Xi3, to właśnie oni będą odpowiedzialni za produkcję Pistona, lub, jak wszyscy będą nazywać to urządzenie –

Steam Boxa

.

Przejdźmy do konkretów.

Jak widać na zdjęciach, które wykonała redakcja Polygon.com, urządzenie bez problemu zmieści się na półce pod telewizorem i zajmuje mniej miejsca niż konsole obecnej generacji. A to z nimi Piston ma konkurować. Zaprojektowany z myślą o modelu dystrybucji cyfrowej Valve i trybie

Big Picture

(granie na dużym ekranie, przy użyciu pada) komputer będzie pozwalał swoim użytkownikom na wymianę poszczególnych podzespołów takich jak procesor, czy pamięć RAM. Model demonstracyjny, prezentowany na targach CES, posiada szereg złącz, m.in.

8 portów USB 2.0 i 3.0

(po 4 z każdego typu), wyjście HDMI i 4 miejsca na podłączenie dysków eSTATp. Szef firmy poinformował, że wewnątrz znajdziemy nawet 1 TB przestrzeni dyskowej.

Cena, oraz data premiery pozostają nieznane. Na dzień dzisiejszy wiemy tylko tyle, że Xi3 próbował pozyskać fundusze na Kickstarterze na bardzo podobny projekt o nazwie X7A. Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie, to cena X7A miała wynosić 999$. Jeśli Valve zdecydowałby się na model biznesowy stosowany przez producentów konsol, Piston z pewnością byłby tańszy.