To świetna wiadomość dla Sony: Chiny zniosą zakaz sprzedaży konsol?

Zakaz, wprowadzony przez chiński rząd w 2000 roku by “ochronić dzieci i młodzież przed złym wpływem gier wideo na ich rozwój psychiczny i fizyczny”, być może wkrótce zostanie zniesiony. To oznacza dla Sony i Nintendo zupełnie nowe otwarcie – mianowicie możliwość dotarcia do największego rynku na świecie.
To świetna wiadomość dla Sony: Chiny zniosą zakaz sprzedaży konsol?
fot. Mustafa Sayed

fot. Mustafa Sayed

China Daily cytuje anonimową osobę z chińskiego Ministerstwa Kultury: “Zasięgnęliśmy opinie innych ministerstw, przeprowadziliśmy badania, aktualnie przeglądamy dokumenty, rozważając możliwość otwarcia rynku konsolowego. Jednakże, z uwagi na to, że zakaz został zaakceptowany swego czasu przez siedem ministerstw, będziemy potrzebowali zgody wszystkich partii, by go znieść”.

Oficjalny przekaz chińskiego rządu jest natomiast zupełnie inny: “Ministerstwo nie rozważa zniesienia zakazu” – stanowczo twierdzi jego przedstawiciel w rozmowie z agencją Reuters.

Coś jednak musi być na rzeczy, bowiem akcje Sony wzrosły o 8 procent, a akcje Nintendo zyskały 3,5 procent, przygotowując się niejako na nowe, chińskie możliwości.