Windows Phone’a problemów z YouTube ciąg dalszy

Użytkownicy Windows Phone 8 zaczynają się skarżyć, że YouTube przestał im poprawnie działać na ich urządzeniach. Po uruchomieniu aplikacji (która na dobrą sprawę po prostu uruchamia m.youtube.com w przeglądarce) nie widzą listy filmów wideo, a komunikat, że należy pobrać aplikację. Po wybraniu opcji jej znalezienia, wyniki wyszukiwania zwracają zero rezultatów. Aplikacje firm trzecich, takie jak MetroTube, dalej tym użytkownikom działają bez problemu.
Windows Phone’a problemów z YouTube ciąg dalszy
U nas działa, ale wielu osobom przestało

U nas działa, ale wielu osobom przestało

Niestety (a może na szczęście?) nie mogę tego potwierdzić, bo YouTube na używanej przeze mnie Lumii 920 nie ma takich problemów, ale skarg pojawiło się na tyle dużo, by uznać, że problem faktycznie istnieje. Co ciekawe, ponoć wymuszenie załadowania komputerowej, zamiast komórkowej wersji YouTube’a powoduje, że w tym trybie wszystko działa. Niestety, nie jest to rozwiązanie dla starszego Windows Phone 7, ponieważ w tym trybie wideo z YouTube na tym systemie nie działa.

Na razie ani Google, ani Microsoft, nie komentują sprawy. Miejmy nadzieję, że to zwykła usterka, która zaraz zostanie naprawiona, a nie kolejna blokada Google’a.