Death Inc. Rozkręć imperium średniowiecznego Żniwiarza

Grim T. Livingstone to niezadowolony Żniwiarz, który po odejściu z Ministerstwa Śmiertelności, gdzie piastował funkcję szeregowego podżniwiarza, postanowił rozkręcić własny biznes, specjalizujący się w “outsourcingu agregacji dusz i indywidualnych rozwiązań kwestii śmiertelności”. Brzmi intrygująco?
Death Inc. Rozkręć imperium średniowiecznego Żniwiarza
Death Inc. - concept art

Death Inc. – concept art

Gra będzie strategią symulacyjną. Z ramienia Grima będziemy wydawać rozkazy naszym oddziałom, które w różny sposób będą likwidować mieszkańców średniowiecznej Anglii. W miarę postępów będziemy odblokowywać specjalne właściwości takie jak szczurze plagi czy eksplodujące świnie. Zamiast żmudnego klikania myszką twórcy stawiają na inny system – trasy naszych oddziałów będziemy bowiem malować. Poziom humoru jak i concept arty, które możemy zobaczyć przypominają klimatem serię LittleBigPlanet.

Ambient Studios

złożone z byłych pracowników m.in. Media Molecule potrzebuje 300 tys. funtów, by skończyć grę (docelową platformą ma być PC, ale niewykluczone są wersje na tablety) i o to właśnie prosi z ramienia Kickstartera (by zapewnić sobie cyfrową wersję Death Inc. należy wpłacić 15

funtów (około 72 zł). Akcja trwa jeszcze 29 dni – do tej pory projekt uzyskał 22 tys. funtów.