Internet Explorer 10 dla Windows 7 nareszcie do pobrania!

Rusza wielka aktualizacja systemowej przeglądarki najpopularniejszej wersji Windows dla świecie. Internet Explorer 10 jest już dostępny w usłudze Windows Update, wkrótce też powinien się pojawić na witrynie Microsoftu do pobrania.
Internet Explorer 10 dla Windows 7 nareszcie do pobrania!
Internet Explorer 10

Internet Explorer 10

Użytkownicy Windows 7 nie będą mogli się cieszyć nowym wyglądem przeglądarki, jaki jest dostępny dla Windows 8, ale też nie powinni narzekać. Interfejs wersji dla Windows 7 również został nieco zmieniony. Poza tym przeglądarka ma być jeszcze wydajniejsza, a także obsługuje kolejne elementy opracowywanego standardu HTML5.

Poprawiono też zabezpieczenia przeglądarki. Od teraz pracuje ona w trybie chronionym, pracując w szczelnej “piaskownicy”. Wprowadzono też mechanizm automatycznej aktualizacji, dzięki czemu, na domyślnych ustawieniach, Internet Explorer będzie się sam aktualizował w tle, bez konieczności interakcji ze strony użytkownika.

Internet Explorer ma też, od wersji dziesiątej, wbudowaną wtyczkę Flash, podobnie jak przeglądarka Chrome. Wprowadza też domyślnie włączony mechanizm DnT (do-not-track), który zapobiega śledzeniu użytkownika przez “ciasteczka” instalowane przez witryny internetowe.