ME3 – wyciekły informacje o nowych, fabularnych trybach multiplayer

Przedwczorajszy patch poprawił drobne błędy w rozgrywce, ale także wyjawił informacje o nadchodzącym DLC. Na forum Clever Noob użytkownik TSA_383, dzięki któremu ostatnim razem dowiedzieliśmy się o DLC: Leviathan oraz Omega na długo przed oficjalnymi zapowiedziami BioWare podzielił się z innymi swoim nowym odkryciem.
ME3 – wyciekły informacje o nowych, fabularnych trybach multiplayer

Według niego nowy dodatek o nazwie Reckoning ma skupiać się przede wszystkim na rozgrywce wieloosobowej, ale ma być powiązany ściślej z trybem dla pojedynczego gracza. Nowe tryby zabawy mają wykorzystywać stany zapisu i punkty reputacji z single player’a. Idąc tą drogą można spodziewać się misji fabularnych w trybie kooperacji.

Równocześnie na forum Reddit pojawił się wpis pochodzący rzekomo z Xbox Live, mający być opisem nadchodzącego DLC:

Dzień sądu jest bliski. Reckoning przynosi dla trybu multiplayer 6 nowych, nigdy wcześniej nie widzianych fabularnych misji kooperacyjnych i nowe tryby rozgrywki. Oprócz tego dodane zostaną 4 nowe mapy i wariacje zagrożeń dla map na Ziemi. Odblokowane zostaną także nowe zestawy uzbrojenia dla salarian, krogan, ludzi i volusów”.

Kilka dni temu producenci BioWare na swoich twitterach ujawnili dwa screeny mające zapowiadać nowy dodatek – być może pochodzą one własnie z Reckoning. Miejmy nadzieję, że tak jak poprzednim razem informacje od fanów się potwierdzą, gdyż multiplayer’owi ME3 przyda się odświeżenie.