Project Awakened – bądź swoim wymarzonym bohaterem

Gdybym mogła być super bohaterem to najbardziej chciałabym być niewidzialna. I rzucać fireballe. O i jeszcze sprawnie posługiwać się kataną. Lataniem też bym nie pogardziła… Jest tyle gier akcji, a nikt, absolutnie nikt nie wpadł na pomysł, by oddać do dyspozycji graczy edytor postaci, w którym ograniczeniem byłaby jedynie ich własna wyobraźnia.
Project Awakened – bądź swoim wymarzonym bohaterem
Malutkie tornado? Proszę bardzo! - screen z gry Project Awakened

Malutkie tornado? Proszę bardzo! – screen z gry Project Awakened

Project Awakened

(wcześniej ‘Project Hero’) będzie wyróżniał się właśnie tym. Tworząc naszego bohatera będziemy mogli przebierać do woli w mocach i umiejętnościach, które uznamy za najbardziej nam potrzebne. Chcesz być inżynierem z przyszłości obdarzonym telekinezą? Proszę bardzo. Chcesz być damską wersją Cole’a z serii InFamous? Nie ma sprawy! A może różowowłosą dziewczynką, o pokojowym nastawieniu, która zamiast zabijać wrogów, będzie skakać nad ich głowami? A wyobrażacie sobie multiplayer w trybie capture the flag z niewidzialnym przeciwnikiem? 😉

Trzeba przyznać, że w teorii wszystko wygląda nieźle. Świat reagujący na nasze poczynania, zaawansowany crafting broni, fabuła, w której musimy opowiedzieć się po jeden ze stron politycznej intrygi, nawet grafika jak na niezależny projekt przedstawia się godnie. Boję się tylko, czy studio nie postawiło sobie za wysoko poprzeczki. Ale trzymam kciuki, żeby im się udało. Do zakończenia kampanii pozostaje 28 dni. Na chwilę obecną Project Awakened zebrał 45 tys.$ z wymaganych 500 tys.$. Poniżej film z fragmentami gameplayu propagujący akcję.