Single Identity – EA złamie bariery między platformami?

Dzięki nowej usłudze Electronic Arts, o nazwie Single Identity, będziemy mogli wkrótce połączyć wszystkie nasze “tożsamości” (Origin, PSN, Xbox Live, Steam, Facebook itp.) w jeden identyfikator. Taka technologia spowoduje, że platforma, z jakiej będziemy korzystać przestanie mieć większe znaczenie w przypadku rozgrywek wieloosobowych (choć EA zastrzega, że to będzie też zależało od tego, czy dana gra będzie posiadała taką funkcję). Swobodnie będziemy mogli zatem grać i komunikować się ze znajomymi korzystającymi z konkurencyjnych platform! Mało tego Single Identity pozwoli
Single Identity – EA złamie bariery między platformami?
Single Identity połączy wiele kont w jedno (fot.venturebeat.com)

Single Identity połączy wiele kont w jedno (fot.venturebeat.com)

przenosić zapisane stany gry z różnych urządzeń

(będziemy mogli np. zacząć grę na PC, a skończyć ją na konsoli) – podobnie jak jest to już teraz możliwe w przypadku PS3 i PS Vity (funkcja cross-play). Idea jest prosta, ale skoro pracowało nad nią aż tylu ludzi najwyraźniej była skomplikowana w realizacji. Ciekawe co na to pozostali developerzy – w końcu w obliczu nadchodzących nowych generacji usługi łączące wszystkie konta graczy w jedno powinny zostać standardem.

Single Identity z punktu widzenia Electronic Arts pozwoli im lepiej przygotowywać oferty marketingowe (gry na jedną platformę mają być tańsze), a także przyniesie oszczędności na poziomie 50% jeśli chodzi o przechowywanie danych. Jak na razie nie podano informacji, kiedy usługa zostanie wdrożona.