Soul Sacrifice – nowy zwiastun nadchodzącej gry na PS Vitę

Soul Sacrifice – nowy zwiastun nadchodzącej gry na PS Vitę

Soul Sacrifice będzie grą akcji, w której wcielimy się w młodego mężczyznę, więzionego przez potężnego czarnoksiężnika. Ten, chcąc zyskać jeszcze większą moc, pragnie złożyć chłopaka w ofierze. W jego celi zjawia się jednak nagle tajemnicza księga, na której kartach została zapisana historia bitew czarnoksiężnika. Chłopak zostaje wciągnięty do jej środka, a jego jedynym ratunkiem, będzie rozegranie jeszcze raz tych samych walk, by odkryć wszystkie słabości swojego przeciwnika.

Gra skupi się głównie na walce z potworami, ale innowacyjnym podejściem ma być fakt, że każda potyczka to przypowieść o ludziach, którzy w wyniku różnych zbiegów okoliczności i swoich złych uczynków stali się emanacją zła. To od nas zależeć będzie czy wyzwolimy ich duszę, czy posiądziemy ją, by zyskać na sile.

Charakterystyczną cechą Soul Sacrifice będzie mechanika walki, w trakcie której będziemy mogli poświęcać różne kawałki własnego ciała. Chcesz użyć super miecza? Będziesz musiał skonstruować go z…własnego kręgosłupa. Jednym słowem – im bardziej zaawansowany czar postanowisz wykorzystać, tym większej destrukcji dokonasz na swoim wirtualnym bohaterze.

Mroczne fantasy pojawi się wyłącznie na PS Vita 1 maja br.