Oddzielna karta graficzna zasilana magistralą płyty głównej

Oddzielna karta graficzna zasilana magistralą płyty głównej

Asus GeForce GTX 650-E oferuje łatwy dostęp do zwiększenia wydajności komputera i jednocześnie do przystępnej cenowo technologii 28nm. Zasilana złączem PCI Express z płyty głównej, pobiera 60W mocy i nie wymaga nowego systemu zasilającego, dzięki czemu cały proces staje się znacznie prostszy i tańszy. Przy 1GB lub 2GB pamięci GDDR5, karta obsługuje średnie i wysokie ustawienia obrazu we współczesnych grach komputerowych, jak również odtwarzanie filmów rozdzielczości 1080p Full HD.

Nową kartę, podobnie jak inne z rodziny Nvidia Kepler, Asus wyposażył w komponenty Super Alloy Power, które ograniczają straty energii i zwiększają żywotność karty 2,5-krotnie w porównaniu z kartą referencyjną. Komponenty te mogą pracować w wyższych temperaturach i obciążeniach, niż standardowe systemy zasilania. Wytrzymałe kondensatory szacunkowo będą działały do 50 000 godzin.

Zewnętrzna karta graficzna o pełnej nazwie GTX650-E-1GD5 i GTX650-E-2GD5 posiada GPU taktowane zegarem 1071 MHz, 384 procesory strumieniowe CUDA, pamięć z taktowaniem 1250 MHz oraz 128-bitową szynę pamięci.