Battlefield 4 oficjalnie zapowiedziany

Battlefield 4 oficjalnie zapowiedziany

Battlefield 4 pojawi się jesienią tego roku na PC, PS3 i Xboxie 360 w pełnej polskiej wersji językowej. Już teraz grę można zamówić przedpremierowo na Origin w cenie 169 zł (PC) lub 199 zł (edycja specjalna z dodatkową zawartością). W obu przypadkach użytkownik otrzyma nieujawniony jeszcze dodatek do trybu multiplayer.
Gra wykorzysta nową wersję silnika – Frostbite 3– , dzięki której doświadczymy na ekranie zaawansowane efekty destrukcji otoczenia. Battlefield 4 da nam wolną rękę jeśli chodzi o sposób eliminacji wroga – będziemy mogli niszczyć budynki, w których znajdują się przeciwnicy, przypuścić atak od strony wody czy wydawać rozkazy członkom swojej drużyny.

W kampanii dla pojedynczego gracza wcielimy się w Reckera. Na poniższym materiale wideo widzimy jak budzi się on w tonącym samochodzie i jest zmuszony poświęcić życie swoich towarzyszy kosztem własnego. Akcja gry rozpocznie się w Szanghaju, skąd będziemy musieli ewakuować amerykańskich VIPów i przetransportować ich do USA. DICE nie zdradziło jeszcze informacji na temat trybu multiplayer.