Double Fine prezentuje pierwszy trailer nowej gry przygodowej

Double Fine prezentuje pierwszy trailer nowej gry przygodowej
Broken Age

Broken Age
Za pośrednictwem Kickstartera, Schafer zdobył dla swojego nienazwanego wcześniej tytułu ponad 3 miliony dolarów i to w zaledwie parę dni. Jak na projekt, który finansuje się w ciemno to rewelacyjny wynik, zwłaszcza, że potrzebowano jedynie 400 tys.$. Dziś studio Double Fine opublikowało pierwszy zwiastun gry i trzeba przyznać, że zapowiada się wyśmienicie.

Broken Age będzie dwuwymiarową grą przygodową, która opowie historie dwóch postaci z równoległych światów. Dziewczyna pochodzi z plemienia, które żyje w strachu przed potworną bestią. Gdy starszyzna pragnie złożyć ją w ofierze, dziewczyna ucieka i postanawia walczyć na własną rękę.

W tym samym czasie chłopak żyjący na pokładzie statku kosmicznego, obdarzonego sztuczną inteligencją z instynktem macierzyńskim nudzi się śmiertelnie i pewnego dnia udaje się w poszukiwaniu przygód. Losy tych dwóch postaci z pewnością połączą się gdzieś po drodze.

Double Fine nie podało jeszcze przewidywanej daty premiery, ale wiemy, że gra ukaże się na komputerach PC, Mac i Linux oraz systemie Android. Już teraz można składać zamówienia przedpremierowe na oficjalnej stronie gry w cenie 15$ (w cenie jest też dostęp do bety gry).