Double Fine prezentuje pierwszy trailer nowej gry przygodowej

Zobaczcie o czym opowie nowa gra Schafer'a, którą gracze ufundowali w ciemno za pomocą Kickstartera.

Broken Age

Broken Age
Za pośrednictwem Kickstartera, Schafer zdobył dla swojego nienazwanego wcześniej tytułu ponad 3 miliony dolarów i to w zaledwie parę dni. Jak na projekt, który finansuje się w ciemno to rewelacyjny wynik, zwłaszcza, że potrzebowano jedynie 400 tys.$. Dziś studio Double Fine opublikowało pierwszy zwiastun gry i trzeba przyznać, że zapowiada się wyśmienicie.

Broken Age będzie dwuwymiarową grą przygodową, która opowie historie dwóch postaci z równoległych światów. Dziewczyna pochodzi z plemienia, które żyje w strachu przed potworną bestią. Gdy starszyzna pragnie złożyć ją w ofierze, dziewczyna ucieka i postanawia walczyć na własną rękę.

W tym samym czasie chłopak żyjący na pokładzie statku kosmicznego, obdarzonego sztuczną inteligencją z instynktem macierzyńskim nudzi się śmiertelnie i pewnego dnia udaje się w poszukiwaniu przygód. Losy tych dwóch postaci z pewnością połączą się gdzieś po drodze.

Double Fine nie podało jeszcze przewidywanej daty premiery, ale wiemy, że gra ukaże się na komputerach PC, Mac i Linux oraz systemie Android. Już teraz można składać zamówienia przedpremierowe na oficjalnej stronie gry w cenie 15$ (w cenie jest też dostęp do bety gry).

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News