Galaxy S 4 pięknie współpracuje z drukarkami HP

Nowe rozwiązanie HP i firmy Samsung nie wymaga dostosowywania konfiguracji, narzędzi, sterowników ani konfiguracji sieci w telefonie, dzięki czemu drukowanie mobilne powinno być wygodne i bezproblemowe. Ponadto jest jednym z niewielu rozwiązań zapewniających dostęp do zaawansowanych ustawień i opcji drukarki, w tym możliwości druku dwustronnego i w kolorze oraz wyboru orientacji strony czy rodzaju papieru.
Galaxy S 4 pięknie współpracuje z drukarkami HP
Samsung Galaxy S 4

Samsung Galaxy S 4

Nowa funkcja druku mobilnego będzie obsługiwana przez smartfony Samsung Galaxy S 4. Pod koniec tego roku zostanie również udostępniona w postaci uaktualnienia do oprogramowania wbudowanego do smartfonów Samsung Galaxy S III i Note II, które dzięki temu także będą umożliwiać drukowanie bezprzewodowe.

Użytkownicy mogą teraz drukować na dwa sposoby: automatycznie podłączając swoje urządzenie mobilne firmy Samsung i drukarkę HP do tej samej sieci lokalnej przez sieć Wi-Fi lub korzystając z technologii HP do bezpośredniego druku bezprzewodowego.

“Klienci nadal szukają sposobów na drukowanie bezpośrednio ze swoich smartfonów i tabletów” – powiedział Stephen Nigro, wiceprezes działu rozwiązań do druku i rozwiązań graficznych (Inkjet and Printing Solutions and Graphics Solutions Business) w dziale druku i komputerów osobistych (PPS) HP. “Współpraca z firmą Samsung to kolejny przykład tego, jak HP stara się ułatwić użytkownikom urządzeń mobilnych drukowanie dowolnych treści z dowolnego miejsca”.

Aplikacja dostępna na urządzeniach firmy Samsung to najnowsze rozwiązanie wchodzące w skład oferty HP do druku mobilnego, do której należy także technologia

HP ePrint.

Rozwiązanie uruchamia się w trzech prostych krokach: najpierw należy wybrać dokument, zdjęcie lub stronę internetową, następnie wybrać drukarkę (w sieci Wi-Fi lub bezpośrednio) i na koniec nacisnąć przycisk drukowania. Aplikacja oferuje również dodatkowe opcje drukowania ― użytkownik może określić liczbę kopii, format i rodzaj papieru oraz orientację strony, a także tryb druku w kolorze i druku dwustronnego. Może również sprawdzić stan realizacji zadania.

Rozwiązanie umożliwia druk na ponad 180 modelach drukarek HP, w tym drukarkach atramentowych i urządzeniach z serii HP LaserJet.

Wbudowany przycisk drukowania będzie dostępny w wielu aplikacjach do urządzeń mobilnych firmy Samsung, a w tym w przeglądarce do systemu Android, w kliencie poczty elektronicznej oraz w aplikacjach tj.: Galeria, Kontakty, S Note i Polaris Office.