Grid 2 i amerykański sen

Narratorem wideo jest Patrick Callahan (w polskiej wersji językowej Adam Kornacki), założyciel World Series Racing, fikcyjnych zawodów wyścigowych odbywających się w grze GRID 2.
Grid 2 i amerykański sen

W filmie nakreśla on swoje plany na nową serię wyścigów oraz przedstawia dwójkę zawodników z kluczowych klubów, których potrzebuje aby pokazać wydarzenia w wybranych amerykańskich lokacjach, w tym Wyścigi uliczne w Chicago, Wyścigi na torze na legendarnym Indianapolis Motor Speedway oraz Wyścigi Drogowe na wymagającym wybrzeżu Kalifornii. Intencją Callahana jest sprowadzenie najlepszych kierowców z różnych dyscyplin oraz stylów jazdy z całego świata, aby wzięli udział w zawodach jednej zunifikowanej ligi, celem wyłonienia jednego superkierowcy. Jednak aby stworzyć nową serię wyścigów i zdobyć nagrody których pragnie, Callahan potrzebuje mistrza kierownicy… i tu właśnie do akcji wkracza gracz!

Jako świeże talenty ze stajni Patricka Callahana, gracze w GRID 2 będą podróżowali po całym świecie by zwyciężać w nowych i tradycyjnych rajdach oraz wyścigach w mieszanych konkurencjach. Callahan jest przekonany, że pozyskanie najlepszych kierowców zapewni tłumy fanów dla jego nowej serii wyścigów.

Świat w grze GRID 2 będzie się zmieniał razem z postępem gracza w trakcie gry. Sukcesy na torze będą zwiększać poziom sławy gracza a wraz z nim będzie rosła grupa fanów kierowcy. Nowe punkty doświadczenia będą umożliwiać dostęp do nowych eventów, sponsorów oraz samochodów. Aby wciągnąć graczy jeszcze głębiej w świat motosportu, Codemasters nawiązało współpracę z ESPN i stworzyło specjalne sekwencje wideo z centrum sportowego wewnątrz gry które stanowią zapiski z przebiegu całej kariery World Series Racing na globalnym rynku sportowym.

GRID 2 na PC, PS3 i Xboxie 360 pojawi się 31 maja tego roku.