Lone Survivor pojawi się latem na PS3 i PS Vita

Lone Survivor pojawi się latem na PS3 i PS Vita

Nie od dziś wiadomo, że niezależni twórcy często potrafią pobić klimatem wysoko budżetowe studia – zwłaszcza jeśli chodzi o horrory. W przypadku tego gatunku bowiem to nie hiperrealistyczna grafika i zaawansowany gameplay stanowią o sile danego tytułu, ale fabuła okraszona nastrojową muzyką i odpowiednie stopniowanie napięcia.

Za stworzenieLone Survivorodpowiada jeden człowiek –Jasper Byrne, który wcześniej zajmował się amatorską przeróbką drugiego Silent Hilla. Choć fabuła gry opowiada o zarazie, która zdziesiątkowała ludzkość, a nasz bohater jest być może – jedynym ocalałym na Ziemi, po której biegają zmutowane potwory to trudno nazwać ją sztampową. Ideą tej gry bowiem wcale nie jest mordowanie hord przedziwnych stworzeń, ale raczejzagłębienie się w psychikę człowieka, który zostaje pozbawiony jedzenia i innych ludzi, ukazania strony filozoficznej całej apokalipsy. W trakcie gry będziemy mogli wybierać, czybrniemy do przodupogrążając się w coraz większym szaleństwie, czyzadbamy o psychikę i kondycję fizycznągłównego bohatera.

Za konwersje naPS VitaiPS3odpowiada Curve Studios(Explodemon, Stealth Bastard). Wersja dla konsol Sony zawierać będzie kilka ekskluzywnych materiałów: dodatkowe dialogi z NPC, nowe przedmioty, parę pobocznych questów, a także dodatkowe zakończenie gry. Posiadacze obu urządzeń ucieszy z pewnością wiadomość, że gra obsłuży także funkcję cross-buy i cross-play. Wersja na Vitę umożliwi także sterowanie za pomocą panelu dotykowego.