MiHome 2.0: oficjalny launcher MIUI v5

Deweloperzy MIUI zaprezentowali nową wersje launchera MiHome, który jest częścią możliwości oprogramowania MIUI v5, o którym
MiHome 2.0: oficjalny launcher MIUI v5

pisaliśmy wczoraj

. Wszyscy zainteresowani tą odmianą Androida mogą już teraz sprawdzić jak na żywo prezentuje się MIUI. Należy przy tym pamiętać, że aplikacja podmienia tylko launcher oraz ekran blokady. Pozostałe funkcje systemu nie są w żaden sposób modyfikowane.

Najważniejszą zmianą MiHome Launcher 2.0 jest dodane obsługi telefonów z ekranami o rozdzielczości 1080p. Podniesiono też rozdzielczość ikon, które będą teraz wyglądały idealnie nawet na najnowszych smartfonach.

Zaraz po instalacji aplikacja podmienia m.in. domyślną tapetę ekranu. Launcher ma własne widżety, m.in. rozwijane ustawienia systemowe oraz szybkie czyszczenie pamięci RAM. Obsługuje też foldery i podobnie jak oprogramowanie MIUI nie dzieli aplikacji na pulpit/listę aplikacji. Wszytko jest w jednym miejscu.

MiHome Launcher ma też możliwość instalowania osobnych dzwonków, tapet oraz tematów graficznych przygotowanych przez ludzi z Xiaomi. Aplikacja jest do pobrania za darmo

prosto z Google Play

.