[aktualizacja] Prapremiera gry SimCity w centrum Warszawy

[aktualizacja] Prapremiera gry SimCity w centrum Warszawy

SimCity to kultowa symulacja miasta ze studia Maxis – już 7 marca w sklepach pojawi się jej najnowsza część. Zadanie gracza polega na tworzeniu i zarządzanie miastem w celu zaspokojenia potrzeb jego mieszkańców. Gracz, jako burmistrz ma nieograniczone możliwości kreacji: stawia budynki użyteczności publicznej, takie jak szkoły, szpitale a także obiekty kulturalne i wielkie monumentalne budowle. Tworzy sieć dróg, dba o transport, prąd, wywóz śmieci i wiele innych funkcji miasta. Powinien również zapobiegać katastrofom i łagodzić ich skutki.

Najnowsza część SimCity to symulacja miasta na niespotykaną dotąd skalę – każdy mieszkaniec wirtualnej metropolii ma własne cele, mieszka w określonym domu a także jeździ do konkretnego zakładu pracy. Od sprawnego zarządzania miastem zależy, czy jego mieszkańcy będą zdrowi i zadowoleni, burmistrz musi zapewnić im energię, wywóz śmieci, transport, służbę zdrowia czy sprawną komunikację – zupełnie jak w prawdziwym mieście. Dodatkowo, gospodarkę SimCity kreują czynniki popytu i podaży bazujące na decyzjach graczy z całego świata.

Do pojedynku stanęło pięć zespołów, w skład których wchodzili przedstawiciele młodzieżówek partii politycznych będących aktualnie w parlamencie: Młodych Demokratów, Forum Młodych, Federacji Młodych Socjaldemokratów, Forum Młodych Ludowców oraz Klubu Młodych Solidarnej Polski. Wyzwaniem, przed którym stanęły drużyny, było wybudowanie wirtualnego miasta, a następnie zarządzanie metropolią w najbardziej efektywny sposób. Zwycięzca musiał wykazać się umiejętnościami strategicznego myślenia i zmysłem ekonomicznym.

Wynik zależał od kilku wskaźników – liczby mieszkańców i ich zadowolenia, zasobności kasy miejskiej oraz poparcia, jakim cieszyli się prezydenci miast. Uczestnicy rywalizacji walczyli o kilkadziesiąt tysięcy złotych na realizację wybranego celu miejskiego. Cele zostały przygotowane na tę okoliczność przez pozarządowe organizacje działające na rzecz największych polskich miast.

Młodych polityków motywowali do wygranej obecni na imprezie Radni Warszawy. Doświadczeni w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów stolicy, dawali cenne rady i zagrzewali drużyny do walki.

Aktualizacja:

Ostatecznie zwyciężyła drużyna Młodych Demokratów, czyli młodzież Platformy Obywatelskiej. Wyniki ogłosił specjalny gość z Kalifornii, Ocean Quigley, Dyrektor Kreatywny w Maxis. Młodzi Demokraci zapewnili sobie wygraną dzięki szybko rozwijającemu się miastu i połączeniu ogromnej populacji z wysokim zadowoleniem społecznym. Oprócz ekonomicznego aspektu, udało im się uzyskać również stworzyć najbardziej imponującą metropolię. Przewodniczący zespołu zaznaczył, że kluczem do sukcesu było zgranie całego składu, a sama rozgrywka, będąca świetną zabawą, niosła ze sobą również mnóstwo walorów edukacyjnych.