Pulse: gra o odkrywaniu świata… dźwiękami

Pulse: gra o odkrywaniu świata… dźwiękami

Team Pixel Pi

to pięcioosobowe studio, złożone z młodych artystów, które postanowiło przekształcić ich dyplomowy projekt w pełnoprawną grę. W

Pulse

przyjdzie nam sterować bohaterem pozbawionym zmysłu wzroku. Wykorzystując jednak proces zbliżony do echolokacji będzie mógł odtworzyć obraz otoczenia w swoim umyśle. W teorii brzmi to skomplikowanie jednak powyższy gameplay powinien wyjaśnić sprawę.

Akcja w grze toczy się z perspektywy pierwszej osoby. Naszym zadaniem jest przetrwanie w tajemniczym świecie. Pomocą służyć nam też mają sympatyczne stworki – Mokos -, którymi będziemy mogli rzucać w przestrzeń, by “zobaczyć” dalszy teren. Nie zabraknie też zagadek logicznych i niebezpieczeństw. Prototyp gry można ściągnąć z TEGO linku.

Twórcy potrzebują zebrać na Kickstarterze 75 tys.$. Czy im się uda? Wiele niszowych projektów w pierwszych dniach cieszy się zainteresowaniem graczy, jednak często trend ten okazuje się niewystarczający do uzbierania pełnej kwoty. Do tej pory Pulse zebrał ponad 13 tys.$. Zbiorka trwa jeszcze 31 dni.

By zapewnić sobie egzemplarz gry wystarczy wpłacić 10$.