Spotify wbudowany w… Volvo

Nowy zintegrowany ze Spotify system Volvo będzie mógł być aktywowany zarówno za pomocą głosu, jak i dotyku. Pozwala on kierowcom na strumieniowanie muzyki za pomocą modemu 3G/4G lub smartfonu kierowcy połączonego z deską rozdzielczą. Kierowca będzie mógł wybrać dowolny utwór z biblioteki Spotify po prostu wypowiadając jego tytuł, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z serwisu w czasie jazdy.
Spotify wbudowany w… Volvo
Spotify w Volvo

Spotify w Volvo

W zeszłym tygodniu Ford ogłosił plany integracji Spotify z systemem Ford Sync AppLink, który w najbliższych tygodniach zostanie zainstalowany w 1 milionie samochodów w USA, a w nadchodzącym roku – w Europie.

Pascal de Mul, który odpowiada w Spotify za partnerstwa dotyczące sprzętu, komentuje: “Spotify chce ułatwić ludziom na całym świecie dostęp do muzyki bez względu na to gdzie i kiedy się znajdują. Wiemy, że samochód jest dla wielu ludzi ważnym miejscem, w którym słuchają muzyki, więc pracujemy nad udostępnieniem Spotify kierowcom tak wielu rodzajów samochodów jak to możliwe. Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc zaprezentować innowacyjny, aktywowany głosem dostęp do serwisu Spotify w samochodach Volvo – jeszcze więcej kierowców będzie mogło cieszyć się muzyką prowadząc bezpiecznie auto.”