Światowa premiera rozwiązań Autodesk 2014

Dzięki elastycznemu dostępowi do oprogramowania w ramach pakietów Autodesk, projektanci i inżynierowie uzyskują więcej narzędzi do wyboru – teraz mogą dostosowywać rozwiązania do wykonywanej pracy i lepiej reagować na zmieniające się wymagania biznesowe. Klienci posiadający subskrypcję uzyskują także dostęp do wybranych usług w chmurze w ramach Autodesk 360, które rozszerzają możliwości w zakresie projektowania umożliwiając skuteczniejszą współpracę i większą mobilność. Subskrybenci mogą teraz również zakupić dodatkową przestrzeń w chmurze.
Światowa premiera rozwiązań Autodesk 2014
Rozwiązania Autodesk 2014

Rozwiązania Autodesk 2014

“Dzięki najnowszemu portfolio rozwiązań Autodesk 2014 firmy, niezależnie od wielkości i branży w której działają, mogą w łatwy sposób zwiększyć innowacyjność” – mówi Andrew Anagnost, senior vice president of Industry Strategy and Marketing, Autodesk.

Rodzina pakietów Autodesk Design i Creation Suites 2014 obejmuje:

Kompleksowy przepływ danych z możliwością włączania fizycznie istniejących obiektów do projektów 3D

Najważniejszą nowością pakietów rozwiązań Autodesk 2014 jest Autodesk ReCap – nowe rozwiązanie i usługa w chmurze umożliwiająca włączanie do projektów 3D otoczenia i fizycznie istniejących obiektów przy wykorzystaniu skanów laserowych i zdjęć.

Zamiast rozpoczynać pracę od pustego ekranu, projektanci i inżynierowie mogą dodawać, modyfikować, weryfikować i dokumentować swój projekt w zależności od kontekstu. Na przykład, można cyfrowo ominąć istniejący most lub rozszerzyć znajdującą się pod nim drogę i za pomocą dokładnych danych pomiarowych sprawdzić wykonalność projektu. Na etapie konstrukcji można uruchomić cyfrowe wykrywanie konfliktów i kolizji, aby sprawdzić, czy istniejąca infrastruktura nie będzie przeszkadzać w realizacji projektu. Urbaniści mogą uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania projektowe dotyczące dużych obszarów, np. jaka część powierzchni dachu budynku będzie znajdować się w cieniu lub będzie pokryta roślinnością.

Zgodność produktów w ramach nowych pakietów Autodesk 2014 umożliwia sprawny przepływ danych pomiędzy nimi. Na przykład, pakiety zawierające produkty Autodesk Revit i Autodesk AutoCAD są ze sobą kompatybilne, dzięki czemu dane importowane z programu AutoCAD do produktów Revit zachowują dużo większą integralność. Pakiety zawierające oprogramowanie Autodesk Revit i Autodesk Inventor są także ze sobą kompatybilne, dzięki czemu klienci, tacy jak producenci materiałów budowlanych, mogą upraszczać i eksportować modele z programu Inventor do formatu pliku programu Revit.

Korzystne połączenie: Komputer i chmura

Rozwiązanie Autodesk 360 zwiększa możliwości przepływu danych w ramach pakietów poprzez połączenie pracy na komputerze z bezpiecznymi i praktycznie nieograniczonymi zasobami obliczeniowymi w chmurze, umożliwiając tym samym subskrybentom szybkie projektowanie, wizualizowanie, symulowanie i udostępnianie swoich pomysłów w dowolnym czasie i miejscu.

Pakiety Autodesk Infrastructure Design Suite 2014 i Autodesk Building Design Suite 2014 zawierają oprogramowanie Autodesk InfraWorks oraz aplikację w chmurze – Autodesk InfraWorks 360, umożliwiając tym samym korzystanie z połączonej mocy chmury i komputera. Nowe narzędzia pomagają przyspieszyć wdrażanie modelowania informacji o budynku (BIM) i przepływ danych w chmurze. Autodesk InfraWorks umożliwia także inżynierom budowlanym i urbanistom projektowanie w kontekście środowiska rzeczywistego, wspomagając tym samym realizację projektów niezależnie od ich wielkości.

Elastyczny dostęp

Każdy pakiet oferuje użytkownikom elastyczny dostęp do podstawowego oprogramowania projektowego, a także dodatkowe rozwiązania i usługi w chmurze potrzebne do sprawniejszej realizacji zadań projektowych. Pakiety Autodesk 2014 – dostępne w wersji Standard, Premium lub Ultimate – oferują większą wartość niż wcześniej:

  • Standardowe wersje wszystkich pakietów zawierających oprogramowanie Autodesk zostały wzbogacone o oprogramowanie AutoCAD Raster Design.
  • Subskrybenci pakietu Autodesk Building Design Suite uzyskują dostęp do oprogramowania Autodesk Green Building Studio i usług w chmurze do analizy energetycznej w wersji Standard, a także oprogramowania InfraWorks 2014 i usługi w chmurze Optimization for Inventor w wersji Ultimate.
  • Subskrybenci pakietu Autodesk Entertainment Creation Suite skorzystają z nowych możliwości łatwego generowania tłumów, ulepszonego wyświetlania rzutni oraz możliwości tworzenia siatek jakości produkcyjnej dzięki nowym opcjom retopologizacji.
  • Pakiet Autodesk Factory Design Suite zawiera ponad 300 nowych obiektów dla zakładu produkcyjnego.
  • Pakiet Autodesk Infrastructure Design Suite Premium zawiera teraz oprogramowanie Autodesk InfraWorks 2014, Autodesk Roads and Highways Module for InfraWorks, Autodesk AutoCAD Utility Design, a także, po raz pierwszy, pojedynczą, rozbudowaną wersję produktów Autodesk Revit, obejmujących narzędzia do projektowania architektonicznego, instalacji (MEP) oraz inżynierii budowlanej.
  • Pakiet Autodesk Plant Design Suite Ultimate zawiera dodatkowo oprogramowanie Autodesk Inventor z Routed Systems, a wersja Plant Design Suite Premium zawiera teraz oprogramowanie Autodesk 3ds Max Design.
  • Pakiet Autodesk Product Design Suite Premium zawiera teraz oprogramowanie Autodesk Inventor Professional, a w wersji Product Design Suite Ultimate dodano oprogramowanie Autodesk Navisworks Manage do wykrywania konfliktów. Subskrybenci pakietów Product Design Suite Ultimate i Premium uczestniczący w programie Autodesk Subscription mają teraz dostęp do usługi w chmurze Optimization for Inventor.