Tajemnicza gra od 11bit Studios to…

Tajemnicza gra od 11bit Studios to…

Dwa tygodnie temu 11bit Studios zapowiedziało swój nowy produkt w bardzo tajemniczy sposób. Trailer został przedstawiony w taki sposób, że ciężko było się domyślić, co takiego szykują nam twórcy. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że twórcy zaproponowali możliwość składania pre-orderów “w ciemno” – nie podając ani tytułu, ani nawet gatunku gry. Odważni, otrzymali 50% rabat.
Wczoraj wieczorem twórcy ujawnili więcej informacji. “Największą produkcją w historii studia” zostało oficjalnie Anomaly 2. Z jednej strony zwolennicy strategii powinni ucieszyć się z tego faktu – w końcu pierwsza część gry została dobrze przyjęta -, z drugiej natomiast inni gracze mogą poczuć lekkie rozczarowanie…
Anomaly 2, screen z gry (mat.prom.)

Anomaly 2, screen z gry (mat.prom.)
Akcja gry zabierze graczy w niedaleką przyszłość – do roku 2018r, kiedy to inwazja przybyszów z kosmosu przyczyniła się do niemal całkowitej eksterminacji ludzkości. Skupieni w olbrzymich konwojach ostatni ludzie szukają w mroźnej tundrze zapasów jedzenia i picia. My, jako dowódca jednego z konwojów o nazwie Yukon będziemy musieli sprawdzić się w kampanii przeciwko złowrogim maszynom. Co ciekawe scenariusz ma zapewnić także alternatywne zakończenia. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza pojawi się oczywiście tryb multiplayer, w którym jedna ze stron będzie atakować, a druga się bronić.
Z nowych usprawnień dodano możliwość przeobrażenia się każdego pojazdu w mecha, który ma sobie lepiej radzić w określonych sytuacjach. Premiera gry zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbędzie się w drugim kwartale tego roku. Cena Anomaly 2 wynosi 15$. Gra dostępna jest na PC, Mac i Linux.

Oficjalna strona gry