GRID 2 – szczegóły o trybie multiplayer i 40-minutowy gameplay

GRID 2 – szczegóły o trybie multiplayer i 40-minutowy gameplay

Szeroka gama trybów gry w GRID 2 pozwala na jednoczesną grę dla 12 graczy, w tym rajdów rozgrywanych wedle dostosowanych preferencji lub gotowych schematów, pozwalających od razu wejść kierowcom do akcji. Gracze mogą modyfikować swoje samochody oraz stworzyć własną markę, dzięki specjalnemu edytorowi, który pozwala na sześć miliardów kombinacji.

Specjalna technologia pozwala na grupowanie graczy, dzięki czemu niezależnie od stylu jazdy czy wyników, wszyscy kierowcy będą mogli łatwo odnaleźć odpowiednie grono do wyścigów online. Dostępne tryby to: Race, Endurance, Drift, Touge, Checkpoint, Face Off, Time Attack. Wśród wyzwań globalnych znajdują się również tryby Overtake i Power Lap.

RaceNet, który jestem sercem rozgrywek wieloosobowych i pozwala śledzić wyniki graczy, wyścigi, rywali oraz nagrody, zostanie odpalony jednocześnie z premierą GRID 2. RaceNet to znacznie więcej niż suchy zapis postępów w grze. Stawia on przed graczami nowe wyzwania, konieczne do dalszego rozwoju kierowców. Dzięki niemu, gracze mogą na bieżąco śledzić wyniki całej społeczności oraz uczestniczyć w cotygodniowych globalnych wyzwaniach. Dostęp do RaceNetu będzie możliwy zarówno z komputera na którym prowadzimy rozgrywkę, jak i na tabletach i innych urządzeniach mobilnych dzięki specjalnej aplikacji. Gracze mogą zapisać się już dziś wchodząc nawww.racenet.com

Gracze mogą rywalizować z innymi kierowcami nawet jeśli przeciwnicy nie są w tym czasie zalogowani. W rozgrywkach tych do zdobycia są pieniądze, punkty doświadczenia oraz reputacja. Szeroka gama eventów i lokacji pozwala na wybór spośród dziewięciu wyzwań każdego tygodnia. Postęp rozwoju oraz wszystkie wyniki mogą być śledzone dzięki systemowi Race Net.

Gracze będą mogli pochwalić się swoimi wyjątkowymi manewrami lub spektakularnymi kraksami, ponieważ GRID 2 pozwala na szybki upload na serwis YouTube, a Race Net umożliwia dzielenie się materiałem w sieci przez portale Facebook i Twitter.

Poniżej możecie obejrzeć obszerną relację z rozgrywki wraz z komentarzem twórców.

Premiera gry już 31 maja na PC, PS3 i Xboxie 360.