Mobilne aplikacje: wybieramy najlepsze z najlepszych!

iOS/Android
Mobilne aplikacje: wybieramy najlepsze z najlepszych!

FxCamera

Kolejna aplikacja do upiększania zdjęć wykonanych aparatem wbudowanym w smartfon. Do dyspozycji otrzymujemy pięć trybów fotografowania: aparat otworkowy, rybie oko, plakat, zdjęcie symetryczne oraz tryb “normalny”, który na niektórych urządzeniach uruchamia się szybciej niż systemowa aplikacja do robienia zdjęć. Oprócz predefiniowanych trybów w FxCamerze znajdziemy narzędzia do autokorekty zdjęć i poprawimy takie parametry, jak ekspozycja, kontrast czy nasycenie kolorów.

iOS/Android

Pixlr-o-matic

Bardzo prosty w użyciu edytor zdjęć, który oferuje ponad 100 różnych efektów, 280 filtrów, czy ponad 200… rozmaitych ramek. Nie pomyliliśmy się, przytaczając powyższe liczby, które pozwalają uzyskać 5 mln różnych kombinacji, jeśli chodzi o końcowy wygląd zdjęcia obrabianego w tej aplikacji. Przejrzysty interfejs Pixlr-o-matic czyni obsługę aplikacji banalnie prostą. Jeśli akurat nie macie swojego smartfonu pod ręką, to na stronie www.pixlr.com dostępna jest wersja programu przeznaczona do przeglądarek internetowych.

iOS/Android/ Windows Phone

Spotify

Aplikacja do strumieniowania muzyki prosto z chmury. Niestety, nie jest bezpłatna. Aby korzystać z serwisu na urządzeniach mobilnych, wymagane jest opłacenie miesięcznego abonamentu w wysokości 19,99 zł. Pierwsze 48 godzin jest za darmo. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na wykupienie abonamentu, warto sprawdzić tę aplikację. W zasięgu ręki mamy miliony utworów, albumy ulubionych wykonawców oraz możliwość stowrzenia własnej radiostacji, grającej tylko wybrane piosenki.

iOS/Android/ Windows Phone

Allegro

Prawdopodobnie nie ma wygodniejszego sposobu na przeglądanie Allegro niż za pomocą oficjalnej aplikacji wydanej na urządzenia mobilne. Przede wszystkim program umożliwia nam pełną obsługę swojego konta – łącznie z wystawianiem nowych przedmiotów na aukcje. Aplikacja oferuje również wyszukiwanie przedmiotów przez skanowanie ich kodu kreskowego. Nic, tylko usiąść wygodnie z telefonem w ręku i szukać okazji. Jeśli Allegro to dla kogoś za mało, polecamy również oficjalną aplikację serwisu aukcyjnego eBay.

iOS/Android

Mobilet

Dobra aplikacja dla każdego, kto często porusza się po mieście. Mobilet pozwala na błyskawiczny zakup biletów komunikacji miejskiej oraz na opłacenie postoju naszeego pojazdu w płatnych strefach parkowania w ponad 100 miejscowościach w Polsce. By korzystać z aplikacji, wymagana jest rejestracja konta użytkownika na stronie www. mobilet.pl oraz doładowanie swojego konta za pomocą systemu płatności PayU.

Gdyby dodano możliwość podpięcia swojej karty kredytowej do konta Mobilet, byłaby to aplikacja idealna.

Android/iOS/ Windows Phone

Legimi

Aplikacja księgarni Legimi. Zawiera wszystkie funkcje niezbędne do wygodnego czytania, takie jak regulacja wielkości czcionki, sposobu przewijania stron, tryb nocny. Legimi to także ciekawy model dystrybucji elektronicznych książek – po wykupieniu miesięcznego abonamentu (ceny zaczynają się od 9 zł) czytelnik może pobrać i czytać dowolną liczbę tytułów dostępnych w księgarni Legimi.com. Do wyboru ma ponad 5000 e-booków od ok. 200 polskich wydawców, w tym bestsellery i nowości.

Android/iOS

Zumi

Oficjalna aplikacja Zumi – jednej z najlepszych polskich wyszukiwarek miejsc. Duża i stale uaktualniana baza serwisu powinna pomóc zlokalizować takie obiekty, jak najbliższy bankomat, stacja benzynowa, bar, restauracja, sklep, urząd miasta czy szpital. Do tego,twórcy Zumi dorzucili całkiem przyjemny w obsłudze tryb Augmented Reality, system wytyczania najkrótszych tras (zarówno pieszych, jak i samochodowych) oraz możliwość dodawania swoich ulubionych miejsc do zakładek, co znacznie przyspiesza ich ponowną lokalizację.

Android/iOS/ Windows Phone

Jakdojade.pl

To obowiązkowa pozycja dla wszystkich podróżujących komunikacją miejską. Oficjalna aplikacja serwisu jakdojade.pl do systemu Windows Phone obsługuje miasta: Białystok, Bydgoszcz, Katowice (GOP), Kraków, Łódź, Poznań, Radom, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. Program potrafi znaleźć najdogodniejsze połączenie z punktu A do punktu B (można podawać adres, nazwę przystanku lub wykorzystać geolokalizację), a także prezentuje na bieżąco aktualizowane rozkłady jazdy wszystkich linii komunikacji miejskiej.

Android/iOS/ Windows Phone

Transportoid

Prawdziwy niezbędnik każdego, kto porusza się komunikacją miejską. Znajdziemy tu rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla 59 polskich miast i aglomeracji, w tym Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Chociaż aktualizacje rozkładów jazdy wymagają połączenia z Internetem, sama aplikacja może działać w trybie offline (z ograniczoną funkcjonalnością). W wielu miastach bilety komunikacji miejskiej można kupić bezpośrednio, korzystając z mPay lub SkyCash! Interfejs jest prosty, minimalistyczny i wygodny w użyciu.

Android/iOS

ZłapTaxi

Świetna aplikacja do wyszukiwania najtańszych taksówek w mieście. Obsługa jest przyjemna i bajecznie prosta. Wystarczy wybrać miejscowość, w której obecnie się znajdujemy, a na ekranie pojawi się lista (aktualizowana na bieżąco) przewoźników razem z takimi informacjami jak: cena za kilometr, opłata początkowa, płatność kartą. Żeby zamawiającemu było jeszcze łatwiej, to przy każdej pozycji na tej liście jest ikonka telefonu – wystarczy kliknąć i wasz smartfon zadzwoni po taksówkę. Rozmawiać trzeba samemu…

Android/iOS/ Windows Phone

Endomondo

Osoby preferujące aktywny tryb życia z całą pewnością znają serwis Endomondo. Dedykowana aplikacja mobilna serwisu pozwala na śledzenie naszych aktywności sportowych na bieżąco, a do tego ich dokumentowanie oraz porównywanie naszych rezultatów z wynikami znajomych. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o śledzenie swoich postępów, oraz całkiem niezły sposób na motywację. Aplikacja integruje się ponadto z niektórymi pulsometrami oraz rowerowymi prędkościomierzami.

Android/iOS/ Windows Phone

WordPress

Twój blog stoi na WordPressie? Świetnie! Dzięki tej aplikacji dodawanie nowych postów, edycja, moderowanie bloga i inne czynności wykonasz przez telefon. Mobilny WordPress sprawdza się najlepiej, jeśli chodzi o moderowanie komentarzy – szybki dostęp przez telefon oraz natychmiastowe powiadomienia o nowych komentarzach znacznie ułatwią administrowanie blogiem. Niestety, androidowa aplikacja nie radzi sobie z dużą liczbą plug- -inów. Zanim zaczniecie na niej polegać, doradzamy początkową ostrożność.