Październik będzie należał do piratów

Październik będzie należał do piratów

Minął już prawie rok od premiery Risen 2: Mroczne Wody, które podejmowało tematykę piratów. Fani bitew morskich, potyczek na szpady i opowieści zakrapianych butelką rumu rzadko mają okazję, by wziąć udział w podobnych rozrywkach na ekranie. Wielu z nich czeka z pewnością na premierę Assassin’s Creed IV: Black Flag, które wygląda dużo bardziej obiecująco od poprzedniej części serii.

Tymczasem dziś Octane Games ogłosiło datę premiery swojej bliźniaczo-podobnej gry Raven’s Cry zaledwie na tydzień przed wysokobudżetówką Ubisoftu. Gra pojawi się w Europie 24 października br. na PC, PS3 i Xboxie 360. Czy warto się nią zainteresować?

Bohaterem gry będzie tytułowy Christopher Raven, któremu źli ludzie wymordowali rodzinę. Główny wątek fabularny, czyli zemsta na wrogach, będzie przeplatał się z wydarzeniami historycznymi. W grze zwiedzimy takie lokacje jak Port Royal, Havanę czy Aztec City, ale nie zabraknie także morskich wojaży.Rozgrywka będzie przebiegać z perspektywy trzeciej osoby.

W potyczkach będziemy posługiwać się nie tylko standardowym arsenałem czyli szpadami i bronią palną, ale także magią Voodoo, która pozwoli przejąć kontrolę nad przeciwnikiem. Oglądając gameplay nie sposób nie zauważyć też brutalnych finiszerów. Oprócz tego twórcy zapowiadają, że nie zabraknie wyborów moralnych, dzięki którym nasz bohater stanie się renegatem poszukującym sprawiedliwości lub pozbawionym sumienia człowiekiem, którego cel uświęci środki.