Pierwsza gra tworzona od podstaw dla Oculus Rift ufundowana na Kickstarterze

Pierwsza gra tworzona od podstaw dla Oculus Rift ufundowana na Kickstarterze

Jeśli ta gra nie odniesie sukcesu po premierze Oculus Rifta to szczerze zwątpię w sens tego urządzenia. The Gallery: Six Elements może dać graczowi to, czego oczekuje się od gry tworzonej od podstaw, by jak najlepiej symulować wirtualne otoczenie – zanurzenia się w świat nie tylko piękny, ale także ciekawy i realistyczny.
Gra czerpie inspiracje z jednej z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych serii gier przygodowych – Mysta. Akcja gry będzie ukazywana z perspektywy pierwszej osoby – podróżnika, który dotarł do miejsca zwanego Galerią. W jej wnętrzu znajdują się drzwi do 6 portali oznakowanych symbolami powietrza, wody, ognia, ziemi, miłości i śmierci. Jeśli znajdziemy do nich klucze – poznamy sekret tego miejsca i tylko używając własnej wyobraźni będziemy mogli się z niego wydostać.
Gra skupi się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek. Co ciekawe jednak ich spora ilość będzie generowana losowo, więc podróżując po tajemniczych światach Galerii zobaczymy czasami rzeczy, których nie odkryją nasi znajomi. Chociaż gra tak naprawdę nie wymaga Oculus Rifta ani kontrolera Razer Hydra dopiero w takim połączeniu gracz poczuje pełną immersję z gry. Zobaczcie jak na poniższym filmie autor prezentuje w jaki sposób będziemy mogli wykorzystać (i chwycić!) deskę. Dla mnie bomba, zarówno jeśli chodzi o techniczne wykonanie jak i aspekt fabularny.

The Gallery: Six Elements powinno ukazać się w pierwszym kwartale przyszłego roku na komputery PC.