Rage 2 idzie do kosza, ale za to powstanie Doom 4. Kiedyś…

Jeden z informatorów Kotaku mówi wprost, że choć w idSoftware pracowali utalentowani ludzie to ciągłe zmiany w polityce firmy i ogólne złe zarządzanie doprowadzały do ciągłych problemów i nieporozumień. Prawdopodobnie zatem nie tylko zła sprzedaż RAGE, ale także powyższe przyczyny sprawiły, że Zenimax Media, właściciel idSoftware podjął decyzję o anulowaniu prac nad RAGE 2 i połączeniu zespołów pracujących nad obiema grami.
Rage 2 idzie do kosza, ale za to powstanie Doom 4. Kiedyś…
Doom 4

Doom 4
To, co widzicie powyżej, to jeden z niewielu screenów, jakie trafiły do sieci w zeszłym roku. Mało jak na grę, która powstaje od 2008 roku, prawda? Serwis Kotaku przeprowadził niedawno wywiad z byłymi przedstawicielami idSoftware i Bethesdy, z którego dowiedzieliśmy się, dlaczego prace nad grą idą tak opieszale.
Produkcja Dooma 4 ruszyła na równi z produkcją postapokaliptycznej gry RAGE. Uwaga studia była zwrócona przede wszystkim w kierunku tego drugiego tytułu. Gdy w 2011r. RAGE nie odniosło takiego sukcesu, jak się spodziewano, postanowiono włożyć wszystkie siły w Dooma 4. Niestety, dopiero wówczas okazało się, że efekty trzyletniej pracy nad grą nie są adekwatne do oczekiwań szefów studia i… rozpoczęto prace od zera.

Doom 4 zatem wciąż powstaje i najprawdopodobniej zobaczymy go dopiero na konsolach nowej generacji – w bliżej nieokreślonej przyszłości…