State of Decay – sandbox z zombie w roli głównej zmierza na Xboxa

Nowa gra Undead Labs podchodzi do tematyki survivalu poważniej i może stanowić miłą odmianę od standardowej siekaniny. Niech ten zwiastun Was nie zmyli - zabijanie zombie to tylko jeden z elementów rozgrywki.

State of Decayto sandbox dla pojedynczego gracza ( z możliwością co-op), który skupi się na aspekcie przetrwania. W tym celu będziemy na bieżąco dbać o odpowiedni zapas amunicji i pożywienia. Na swojej drodze spotkamy innych ludzi, którym przyda się nasza pomoc. Ci w podzięce przyłączą się do nas i będą wspierać unikalnymi talentami np. konstruowaniem granatów. To od nas zależy, gdzie wybierzemy sobie główną bazę i w jaki sposób ją zabezpieczymy przed atakami zombie. Nie zabraknie też jazdy autem oraz dynamicznie zmieniającego się świata. Miejsca, z których wyeliminujemy żywe trupy będzie można ufortyfikować i przebudować na swego rodzaju obóz przetrwania. W przydomowych ogródkach będziemy mogli także zasadzić warzywa, postawić warsztat, punkt medyczny lub ośrodek treningowy.

State of Decay wykorzystuje silnik CryEngine 3 i pojawi się na Xboxie w dystrybucji cyfrowej już w czerwcu. Wersja na PC jest w także w przygotowaniu jednak twórcy nie ujawnili jeszcze daty premiery. Sukces gry w dużej mierzy zależy od następnego projektu Undead Labs, jakim będzie MMO o kodowej nazwie Class 4, które ma być oparte na State of Decay.

0
Źródło: Undead Labs
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.