Twórcy Game Dev Tycoon przechytrzyli piratów

Twórcy Game Dev Tycoon przechytrzyli piratów

Game Dev Tycoon to jak sama nazwa wskazuje symulator zarządzania firmą zajmującą się projektowaniem gier wideo. Od wczoraj można go zakupić na komputery PC, Mac i Linux za kwotę 7,99$.

Twórcy gry postanowili w dość nietypowy sposób zawalczyć z piractwem. W dniu jej premiery umieścili jej scrakowaną wersję na torrentach skąd pobrało ją aż 93% graczy. Początkowo gra niczym nie różniła się od oryginału. Jednak w miarę upływu czasu, wirtualne studia zaczęły upadać z powodu… piratów. Żaden sposób nie pomagał. Każdy tytuł stworzony w tej wersji Game Dev Tycoon doprowadzał firmę gracza do bankructwa z powodu nielegalnego obrotu. Na rozmaitych forach pojawiały się prośby o pomoc w pokonaniu “dziwnie wielkiej” skali piractwa w grze (niektórzy dopytywali wręcz czy jest sposób na rozwinięcie technologii DRM)…

Tak oto dwuosobowe studio niezależne zagrało piratom na nosie. Być może to właśnie ironia jest kluczem do trafienia w świadomość “graczy”, którzy pobierając nielegalne oprogramowanie mogą przyczyniają się do upadku branży.