Survivalowy symulator borsuka

Survivalowy symulator borsuka

Choć gry survivalowe stają się coraz bardziej popularne (zwłaszcza w odmianie survival horroru) wciąż niewiele z nich umożliwia wcielanie się w zwierzęcych bohaterów. W ostatnim czasie na PS3 wydane zostało jedynie Tokyo Jungle, które w Japonii biło rekordy popularności – u nas nie wszystkim przypadło do gustu, choć niewątpliwie jest to produkcja godna uwagi. Myślę, że podobnie może być z Shelter od studia Might & Delight.
W grze będziemy sterować samicą borsuka, której zadaniem będzie znalezienie schronienia dla siebie i gromadki młodych. Las, czyli główne miejsce akcji, będzie wypełniony licznymi niebezpieczeństwami w postaci myśliwych, innych drapieżników i elementów krajobrazu (np. rzek i wodospadów). Tak jak w przypadku Pida, twórcy zapowiadają również ciekawy i emocjonalny wątek fabularny. Niestety najwyraźniej nie możemy liczyć na równie wyjątkową grafikę. Shelter prezentuje się pod tym względem raczej skromnie, żeby nie powiedzieć – brzydko. Ale niewykluczone, że taki styl znajdzie także swoich fanów.

Gra ma zostać ukończona latem tego roku na PC. Na chwilę obecną Shelter stara się wejść na Steam dlatego jeśli podoba Wam się ogólna koncepcja możecie na nią zagłosować poprzez usługę Greenlight.