Survivalowy symulator borsuka

Ascetyczny, melancholijny Pid nie odniósł w zeszłym roku spektakularnego sukcesu, ale miał w sobie coś wyjątkowego, co zainteresowało sobą fanów gier platformowych. Nowa gra studia Might & Delight także nie zapowiada się na hit roku, ale trudno odmówić jej oryginalności.

Choć gry survivalowe stają się coraz bardziej popularne (zwłaszcza w odmianie survival horroru) wciąż niewiele z nich umożliwia wcielanie się w zwierzęcych bohaterów. W ostatnim czasie na PS3 wydane zostało jedynie Tokyo Jungle, które w Japonii biło rekordy popularności – u nas nie wszystkim przypadło do gustu, choć niewątpliwie jest to produkcja godna uwagi. Myślę, że podobnie może być z Shelter od studia Might & Delight.
W grze będziemy sterować samicą borsuka, której zadaniem będzie znalezienie schronienia dla siebie i gromadki młodych. Las, czyli główne miejsce akcji, będzie wypełniony licznymi niebezpieczeństwami w postaci myśliwych, innych drapieżników i elementów krajobrazu (np. rzek i wodospadów). Tak jak w przypadku Pida, twórcy zapowiadają również ciekawy i emocjonalny wątek fabularny. Niestety najwyraźniej nie możemy liczyć na równie wyjątkową grafikę. Shelter prezentuje się pod tym względem raczej skromnie, żeby nie powiedzieć – brzydko. Ale niewykluczone, że taki styl znajdzie także swoich fanów.

Gra ma zostać ukończona latem tego roku na PC. Na chwilę obecną Shelter stara się wejść na Steam dlatego jeśli podoba Wam się ogólna koncepcja możecie na nią zagłosować poprzez usługę Greenlight.

0
Źródło: Joystiq
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.