Blizzard resetuje prace nad swoim nowym MMO!

Blizzard resetuje prace nad swoim nowym MMO!

Dobrze poinformowane źródła, czyli w tym przypadku, jeden z pracowników Blizzarda, bądź jeden z bliskich znajomych jednego z pracowników Blizzarda zdradził serwisowi VentureBeat następujące informacje:

Z ponad 100 zaangażowanych w projekt “Tytan” pracowników, tylko 30 będzie kontynuować prace nad nowym MMO. Reszta zespołu zostanie oddelegowana do innych projektów studia: dodatku do Diablo 3, dodatku do Starcrafta 2, rozwijaniu funkcjonalności Battle.net, Blizzard All-Stars (kolejna DoTA) i (prawdopodobnie) kolejnego dodatku do World of Warcraft.

Informacja została potwierdzona przez studio, które zajęło oficjalne stanowisko w tej sprawie:

-Nasz proces tworzenia gier zawsze polegał na częstych zmianach i poprawkach, a nasze nieogłoszone MMO nie jest wyjątkiem od tej reguły. Doszliśmy do punktu, w którym potrzebne były duże zmiany zarówno w warstwie projektowej i technologicznej. Zmiany wykorzystamy do przeniesienia części mocy przerobowych do innych projektów, podczas gdy podstawowy zespół zajmie się adaptacją naszej technologii i narzędzi.

Po takim resecie nie wiadomo, czy coś z niepotwierdzonych informacji na temat gry, o których pisaliśmy w kwietniu nie zostanie zmienione, bądź kompletnie usunięte. Premiera Tytana, chociaż nigdy nie została oficjalnie zapowiedziana najprawdopodobniej została właśnie przesunięta. Najbliższy, możliwy termin premiery to rok 2016…