Massive Chalice – taktyczna gra fantasy od Double Fine

Massive Chalice – taktyczna gra fantasy od Double Fine

Fani twórczości studia Double Fine zasłynęli ostatnio z tego, że ufundowali ich kolejną grę całkowicie w ciemno. Broken Age zdobyło aż 3 miliony dolarów i najwyraźniej Schafer chce jeszcze mocniej wyeksploatować Kickstarterowe źródełko (w końcu może kiedyś graczom znudzi się ciągłe dofinansowywanie twórców, którzy do tej pory zawsze sami wykładali własne pieniądze). Ponieważ nad Broken Age pracuje tylko 1/3 studia Schafer postanowił równolegle realizować kolejny projekt – tym razem pod wodzą Brad Mur’a – odpowiedzialnego wcześniej za Iron Brigade

Massive Chalice ma być strategią turową, w której wcielając się w nieśmiertelnego króla lub królową będziemy władać fantastycznym królestwem. Głównym zadaniem będzie jednoczenie terytoriów i prowadzenie losowo generowanych bitew z demonami. Unikalną cechą gry ma być fakt, że jej akcja rozegra się na przestrzeni kilku wieków i to od nas zależeć będzie, czy wychowamy armię dojrzałych wojowników, czy postawimy na młodsze pokolenia. Innymi słowy będziemy mieli wpływ na linie rodowe naszych bohaterów.
Double Fine inspiruje się tutaj takimi grami jak X-COM, Final Fantasy Tactics, Fire Emblem i serią “Pieśni Lodu i Ognia” George’a R.R. Martina. By gra ukazała się na PC projekt na Kickstarterze musi zebrać 725 tys.$ z czego zebrano już ponad 509 tys.$. Do końca akcji pozostało 27 dni.