TUG – gdzie Minecraft łączy się z Fable i Zeldą

Na pierwszy rzut oka produkcja wydaje się wtórna i mało unikalna. Wersja pre-alpha wygląda tylko nieco lepiej od Minecrafta i bardzo trudno odciąć się od skojarzeń z grą Notcha. Jednak kompilacja elementów z tytułów, które dobrze zapisały się na kartach historii może przyczynić się do sukcesu, zakładając oczywiście, że Nerd Kingdom zbierze potrzebne 215 tys.$.
TUG – gdzie Minecraft łączy się z Fable i Zeldą

TUG będzie rozgrywał się z perspektywy pierwszej osoby, ale twórcy chcą zaimplementować także widok TPP jednak w “niestandardowej konwencji”. Na razie nie wiadomo co to może oznaczać, ale faktem jest, że wygląd naszego bohatera będzie ulegał płynnym zmianom, podobnie jak w Fable. Przykładowo jeśli postać będzie długo posługiwała się wielkim mieczem, urosną jej mięśnie; jeśli będzie skakać, stanie się chudsza i szybsza; a jeśli będzie opychać się jadłem zwyczajnie obrośnie w tłuszcz.

Gra skupi się na craftingu, eksploracji i walce z przeciwnikami. W TUG napotkamy także golemy, które będą mogły zostać naszymi towarzyszami podróży i pomocnikami – zależnie od naszej woli będą mogły wydobywać dla nas cenne surowce lub pomagać w potyczkach.

Zbiórka trwa jeszcze 18 dni. W cenie 10$ można zapewnić sobie dostęp do cyfrowej wersji gry, która powinna być ukończona w styczniu 2015r. Wersja pre-alpha zostanie udostępniona w lipcu tego roku.