The International 3: turniej z największą pulą nagród w historii e-sportu

The International 3: turniej z największą pulą nagród w historii e-sportu

Za niecałe 100 dni w Seattle zjawią się najlepsze drużyny z całego świata, grające w Dotę 2 na trzeciej edycji turnieju The International organizowanego przez Valve. Patrząc na poziom rozgrywek kwalifikacyjnych, mecze rozegrane w tym roku w Seattle powinny zostać zapamiętane na długo. Ale wróćmy do samej puli nagród i genialnym zabiegom Valve, dzięki którym padł rekord.

Zaczęło się od 1,6 miliona dolarów, które wyłożył rzecz jasna Valve. Oprócz tego, firma zaoferowała graczom zakup interaktywnego kompendium, przygotowanego specjalnie na TI3. 1/4 ceny kompendium (2€) trafia bezpośrednio do puli nagród dla zawodników. Wydając 8€ otrzymujemy samo kompendium, w którym znajdziemy informacje o zawodnikach biorących udział w turnieju, wytypujemy zwycięzców rozgrywek kwalifikacyjnych, wybierzemy składy obu drużyn do tzw “all-star match” – dodatkowego meczu, w którym zagrają najlepsi, wytypowani przez fanów gracze itd. Każdy, kto kupił kompendium otrzymał również nowy, okolicznościowy model kuriera (kurier odpowiedzialny jest za dostarczanie przedmiotów naszej drużynie podczas meczu), który wraz z postępem rozgrywek turniejowych ma ewoluować, tym samym zmieniając wygląd. Kurier, kompendium, co jeszcze? Trwający ponad 90-dni battle-bonus, czyli zwiększona o 25% liczba przyznawanych po każdej rozegranej grze battle points – co w luźno można przetłumaczyć jako punkty doświadczenia. W momencie awansu na wyższy poziom, gracze otrzymują gwarantowany przedmiot kosmetyczny, zmieniający wygląd jednego z ponad 100 bohaterów dostępnych w grze. Oprócz tego, z okazji przekroczenia 2 milionów dolarów, posiadacze kompendium dostaną zmieniony wygląd interfejsu (tzw hud). Pula nagród wciąż rośnie, Valve zaskoczone tempem sprzedaży wirtualnego przedmiotu dodało kolejne “cele”, w tym najciekawszy: turniej 1vs1 który odbędzie się, jeśli pula nagród przekroczy 2,4 miliona dolarów. Patrząc na tempo w jakim gracze kupują kompendia, cel wydaje się jak najbardziej realny.

Jeśli chcielibyście oglądać rozgrywki na żywo, jedyne czego potrzebujecie to klient gry Dota 2 i klucz do bety.

Klucz najprościej wziąć od znajomego, który już grę posiada. Jeśli jednak nie znacie nikogo, to najszybciej będzie dodać do znajomych na Steamie tego bota: http://steamcommunity.com/id/dota2bot i wysłać mu wiadomość o treści “

give dota

” – w przeciągu kilku minut powinniście otrzymać klucz, po czym bot sam usunie was z listy znajomych.