Najlepsze rozszerzenia dla Google Chrome

Tym razem dowiecie się jak prościej przeglądać obrazki, łatwo tłumaczyć wybrane fragmenty tekstu, znaleźć zdjęcie w wysokiej rozdzielczości, szybko wysłać maila, podejrzeć szczegółówe informacje o fotografii oraz znacznie szybciej dotrzeć do wyników wyszukiwania Google.
Najlepsze rozszerzenia dla Google Chrome

Hover Zoom: http://goo.gl/jnYV4

Podstawowe rozszerzenie dla Google Chrome. Dzięki niemu wystarczy najechać na miniaturkę dowolnego zdjęcia, by zobaczyć jego wersję w wysokiej rozdzielczości. Co istotne rozszerzenie działa na większości stron powodując, że przeczesywanie Sieci staje się dużo przyjemniejsze.

Instant Translate: http://goo.gl/hWw0P

Chociaż Google Translate świetnie radzi sobie z tłumaczeniem stron, robi to z całą witryną. Co, gdy chcemy przetłumaczyć zaledwie kilka akapitów, zdanie, czy nawet jedno słowo? Wystarczy zainstalować Instant Translate. Jak to działa? Trzeba zaznaczyć słowo/zdanie i nacisnąć odpowiednią ikonę lub literę T. Efekt widzicie poniżej – mały dymek z przetłumaczonym fragmentem tekstu.

Search by Image (by Google): http://goo.gl/b2LA5

Google jakiś czas temu wprowadziło funkcję wyszukiwania obrazem. Rozszerzenie Search by Image pozwala na wyszukanie podobnych fotografii do wskazanej, lub tego samego zdjęcia w wyższej rozdzielczości, co jest bardzo przydatną funkcją.

Send from Gmail (by Google): http://goo.gl/5rrsO

Kolejne oficjalne rozszerzenie Google, za którym nie stoi żadna przewrotna idea. To przycisk, który umożliwia wysłanie adresu strony internetowej na której aktualnie się znajdujemy, lub dowolnego innego maila. Prosta, lecz bardzo praktyczna funkcja.

Image Properties Context Menu: http://goo.gl/vJWhf

Być może nie wszyscy zauważyli, ale Chrome domyślnie nie potrafi wyświetlić informacji o żadnym obrazku. Gdy chcemy dowiedzieć się czegoś o formacie, rozdzielczości, wielkości pliku, czy nawet przejrzeć szczegółowe informacje EXIF konieczna jest instalacja Image Propeties Context Menu.

Google Quick Scroll: http://goo.gl/h1yzI

Szukasz czegoś intensywnie używając Google? To oznacza, że treść która cię interesuje nie jest dostępna w wyszukiwarce, a na jednej ze stron internetowych. Rozszerzenie Quick Scroll umożliwia automatyczne przeniesienie się do wyszukiwanego tekstu zamieszczonego na stronie internetowej. Inaczej mówiąc – znacznie szybciej docieramy do tego, co chcemy znaleźć.