Samsung tworzy coś lepszego niż Google Glass!

Samsung tworzy coś lepszego niż Google Glass!

Świadomy tego problemu jest również jeden z największych producentów elektroniki na świecie: Samsung. Firma ta przy współpracy z naukowcami z kilku różnych uczelni wyższych w końcu znalazła receptę na wygodne soczewki kontaktowe z wbudowanym wyświetlaczem. Receptą tą jest grafen. Warstwy grafenu, przeplatane srerbrnymi nanoprzewodami tworzą przezroczyste przewodniki, które są w stanie zasilać diody LED i są na tyle elastyczne, że umieszczone na szkle kontaktowym nie powodują, że ich użytkownik odczuwa jakikolwiek dyskomfort.

Pierwsze testy, co z pewnością nie spodoba się miłośnikom zwierząt, zostały przeprowadzone na królikach. Futrzaki z pewnością nie były pod wrażeniem rozdzielczości wyświetlaczy, gdyż na razie jest to cały 1 piksel. Jednak zwierzątka po 5 godzinach z soczewkami na oczach nie zgłaszały jakichkolwiek problemów.

To kolejny argument za tym, że wchodzimy w erę tzw “wearable electronics” (termin, który ryzykując życiem przetłumaczę na polski jako “noszoną elektronikę”). Szkła kontaktowe z wbudowanym wyświetlaczem, a w przyszłości kamerami i dodatkowymi czujnikami, oprócz roli naszego osobistego asystenta z pewnością sprawdzą się również jako świetne urządzenia do np. korekcji wzroku.