Holovision: Pierwszy hologram ludzkich rozmiarów

Koncern od lat zajmuje się tworzeniem obrazów holograficznych, które następnie wykorzystywane są w sklepach, premierach sprzętowych czy innego rodzaju ważnych wydarzeniach. Firma posiada 40 patentów w zakresie tej technologii. Do tej pory jednak tworzone przez nich obrazy były wyświetlane na specjalnych ekranach. Teraz Provision 3D Media chce – z pomocą Kickstartera – stworzyć pierwszy na świecie, prawdziwy obraz holograficzny, który nie będzie wymagał ciemnego tła, okularów 3D czy dodatkowych gadżetów.
Holovision: Pierwszy hologram ludzkich rozmiarów
Hologram z 'Gwiezdnych Wojen'

Hologram z “Gwiezdnych Wojen”

W pierwszej fazie akcji firma chce stworzyć hologram ludzkiej wielkości (na to potrzebuje 950 tys$). Oczywiście taki prototyp nie trafi pod domowe strzechy z uwagi na kolosalne koszty produkcji, ale będzie materiałem pokazowym, który firma chce zaprezentować podczas specjalnych pokazów.

W drugiej fazie natomiast koncern chce zminimalizować koszty produkcji, zminiaturyzować sam sprzęt potrzebny do wyświetlenia hologramu i rozpocząć masową sprzedaż zaczynając docelowo od rynku gier wideo. Jeśli zbiórka zakończy się sukcesem pierwszy hologram ludzkich rozmiarów w nowej technologii zobaczymy już w marcu przyszłego roku.